بستن

باغ تالار ورسای

تالار پذیرایی قصر وصال
باغ تالار عمارت یاسین
باغ تالار مجنون
باغ تالار عمارت صفا جو
تالار هتل بزرگ ارم
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

خدمات تشریفات عروسی

همان طور که می دانید در کشور ما اینطور جا افتاده است که مهم ترین مراسم ازدواج، جشن عروسی در تالار است. افراد هزینه زیادی را جهت ارائه بهترین خدمات در عروسی، صرف می کنند. اما آیا چیزی درباره خدمات تشریفات عروسی شنیده اید؟

افرادی که در شهر تهران زندگی می کنند، در طول برگزاری مراسمات تشریفاتی قبل ازدواج، برای برگزاری مراسم عروسیشان به دنبال بهترین تالارها در سطح شهر با بودجه و هزینه مورد نظرشان، می گردند.

اما تالار ها خدمات متفاوتی را ارائه می دهند و مانند هم عمل نمی کنند، به همین دلیل برای پیدا کردن بهترین تالار باید به خدمات تشریفات عروسی توجه کنید، زیرا عملکرد هر تالار در طول مراسم متفاوت است و شما با کمی جست و جو و تحقیق می توانید به راحتی سالن مورد نظرتان را پیدا کنید. 

هزینه تشریفات عروسی در تهران

بهترین خدمات تشریفات عروسی

برای برگزار شدن یک عروسی، هر کدام از تالارها متناسب با هزینه ای که دریافت می کنند خدمات متفاوتی را ارائه می دهند. شما می توانید عروسی خود را در یک تالار کوچک و بدون تشریفات خاصی برگزار کنید، هم می توانید عروسی خود را در یک باغ بزرگ با خدمات لوکس و لاکچری برگزار کنید.

تشریفات به معنای عروسی پر زرق و برق و هزینه های گزاف و بیهوده نیست، در واقع خدمات تشریفات عروسی به معنای مجموعه عوامل و خدماتی است که در طول یک عروسی، با سایرین ارائه می شود.

در ادامه به توضیح عوامل و مواردی که در یک عروسی باید انجام شود، می پردازیم. 

خدماتی که در عروسی ارائه می شود

 • مدیریت با نظم و دقیق برای ارائه کلیه خدمات گفته شده
 • پذیرایی و سرویس دهی منظم و بدون خطا به مهمانان
 • مدیریت و نظم در چک کردن میزهای افراد و تعویض ظروف
 • توجه به انتخاب پرنسل، بهداشت سالن و تمیز بودن میزها و زمین در طول عروسی
 • استفاده از نورپردازی و طراحی و دیزاین
 • هماهنگی بین پرنسل موزیک، فیلم برداران و کلیه افراد دست اندر کار
 • مدیریت با نظم سرو شام و میوه و شیرینی
 • توجه به سیستم گرمایشی و سرمایشی در فصول مختلف و برطرف کردن نواقص
 • بهترین شکل اجرا شدن موارد گفته شده قبل از برگزاری مراسم و خدمت رسانی درست و با کیفیت 
انتخاب بهترین مکان برای جشن عروسی

تشریفات عروسی

ممکن است تمامی موارد ذکر شده به خوبی و با نظم و سر زمان خود انجام شوند، اما اگر یک تالار عروسی مدیریت خوب و دقیقی نداشته باشد، ممکن است هیچ کدام از کار ها آن طور که در قرارداد از پیش تعیین شده، گفته شده باشد پیش نرود.

به عنوان مثال ممکن است مواردی مثل این که پرسنل اهمیتی به حرف های مدعوین ندهند، میزها خالی باشد، از افراد جدیدی که وارد می شوند به خوبی پذیرایی نشود، صدای موسیقی بیش از حد بلند یا کم باشد، فیلم بردار کارش را به طور درست انجام ندهد و مشکلاتی از این قبیل اتفاق بیفتد.

نکاتی در رابطه با خدمات تشریفات عروسی

از جمله مهم ترین وظایف یک تالار عروسی که می خواهد خدماتی را به مردم ارائه دهد عبارت است از:

 1. تیمی مخصوص در تالار عروسی، که مکان های مختلف تالاریا باغ را به مردم نشان داده و آن ها را به جایگاه های مخصوصشان دعوت کرده
 2. تزئین، دیزاین و طراحی داخلی سالن عروسی نیز یکی دیگر از مهم ترین وظایف مدیریت هر تالار است که با توجه به سلیقه عروس و داماد، فضای مورد نظرشان را ایجاد کند.
 3. تهیه و سفارش غذا، از جمله مهم ترین مواردی است که در هر عروسی به آن توجه ویژه ای می شود. اگر در انتخاب نوع غذا و یا کیفیت آن در تالار مطمئن نیستید حتما تحقیق کنید زیرا ساعات طولانی از عروسی را افراد برای صرف شام می پردازند و در صورت عدم رضایت از آن، ممکن است خدمات دیگر تالار عروسی به چشم نیاید.
 4. معمولا در برخی تالار ها، اتاق عقد نیز وجود دارد که عروس و داماد اول همراه افراد نقش اول خانواده به آن جا مراجعه می کنند که به همین ترتیب، باید سفره آرایی و تزئین اتاق عقد را جدی بگیرید.
 5. کیک عروسی نیز یکی دیگر از خدمات تشریفات عروسی است که بعضی اوقات افراد آن را به طور جداگانه تهیه می کنند و گاهی اوقات کیک عروسی نیز با خود تالار است و باید در انتخاب آن با خود مدیریت تالار مشورت کنید.
 6. اگر می خواید در باغ عروسی خود را برگزار کنید می توانید برای تهیه گروه حرفه ای موسیقی با تالار هماهنگ کرده، یا در صورت آوردن خواننده و پخش موزیک، پرسنل باید با هم هماهنگ باشند تا مشکلی پیش نیاید.
 7. هماهنگی امور مربوط به باغ یا سالن تالار نیز با مدیریت است و نوع دیگری از خدمات تشریفات عروسی محسوب می شود، مواردی مانند روشن کردن منور، آتیش، موزیک زنده و ... همه مربوط به ارائه خدمات تلار موردنظر است.
 8. مواردی مانند پذیرایی و سرویس دهی، پخش میوه و شیرینی و ظروف شام نیز از دیگر خدماتیست که در هر عروسی چه در سیط متوسط چه شیک و لاکچری، اتفاق می افتد. شما می توانید هم از سلف سرویس استفاده کنید و هم از پخش غذا به صورت جداگانه برای هر مهمان.  
انتخاب غذای مناسب برای عروسی

در نهایت اینکه 

برای این که عروسی خوب و بدون مشکلی برگزار کنید، حتما از قبل درباره آن تحقیق کرده یا از افرادی که زودتر به آن جا مراجعه کرده اند، در موقع نوع سرویس دهی و ارائه خدمات سوال بپرسید. 


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید