بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار مجنون
تالار پذیرایی قصر وصال
باغ تالار عمارت صفا جو
تالار هتل بزرگ ارم
باغ تالار عمارت یاسین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

نحوه بستن قرارداد با تالار عروسی

 

 

بدون شک انتخاب تالار عروسی یکی از مهم ترین انتخاب هایی است که هر عروس  و دامادیانجام می دهد. بارها پیش آمده که تازه دامادها توجه کافی به بستن قرارداد با تالار عروسی خود نداشته اند و به جای اینکه خاطره عروسی خود را در ذهن دیگران شاد کنند، تبدیل به یک مشکل و دردسر شده است. بنابراین اگر بدانید هنگام عقد قرارداد تالار عروسی باید به چه نکاتی توجه کنید تا حد زیادی می توانید از درگیری ها و مشکلات احتمالی و یا هزینه های اضافی جلوگیری کنید. در این مقاله تمامی موارد مهم و لازم و نحوه بستن قرارداد با تالار عروسی را آورده‌ایم.

موارد مهمی که باید در بستن قرارداد با تالار عروسی رعایت شود

بستن قرارداد با تالار عروسی شامل برگه ای است که به صورت آزادانه مواردی به آن اضافه و یا کم می‌شود و مورد تایید هر دو طرف قراداد بین صاحب تالار و عروس داماد می‌شود. در این قرارداد مواردی مهم زیر حتما باید قید شود:

 

موارد مهمی که باید در بستن قرارداد با تالار عروسی رعایت شود

موضوع قرارداد تالار

در مورد قرارداد باید طرفی را که قصد رزرو سالن را دارد مشخص کنید. اگر تالار را برای نامزدی و یا عقد و عروسی می خواهید باید به دقت ذکر کنید تا مراسم شما به تاخیر نیفتد و با جشن های دیگر تضادی نداشته باشد.

مکان برگزاری عروسی

یکی از نکات مهمی که در بستن قرارداد با تالار عروسی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که تالار عروسی تا حد امکان به محل زندگی شما نزدیک باشد. گاهی پیش می آید که عروس و داماد در شکوه تالارها خود را گم می کنند و ناگهان به خود باز می گردند و متوجه می شوند که چندین کیلومتر با محل زندگی خود فاصله دارند و در اولین قدم نتوانسته اند شیرین ترین لحظات را برای خود و مهمان ها ثبت کنند زیرا ممکن است رفت و آمد به آنجا برای برخی امکان پذیر نباشد و بعدا کدورت پیش بیاید. می توانید یک مهمانی با گزینه های معمولی در نزدیکی محل اقامت خود و مهمانها ترتیب دهید. به این ترتیب، مهمانان شما برای شرکت در مراسم عروسی نیازی به تلاش اضافی و ناراحتی نخواهند داشت.

زمان دقیق تالار عروسی

تعیین تاریخ دقیق عروسی سخت و غیر ممکن است. بنابراین، مطمئن شوید که دو تاریخ را انتخاب کنید که فاصله زیادی با هم نداشته باشند و تاریخی که برای شما مهمتر است را در زمان بستن قرارداد با تالار عروسی ذکر کنید و تاریخ دیگر برای رزرو . به یاد داشته باشید که گاهی اوقات به دلیل تعداد زیاد رزرو سالن، امکان رزرو در تاریخ مقرر وجود ندارد. بنابراین، تعیین وقت قبلی می تواند دست شما را در این موارد باز کند.

البته این موضوع زمانی امکان پذیر است که برنامه سالن برای آن روزها خالی باشد. در واقع بسته به نوع سالن و رویداد روز، برنامه سالن ممکن است پر باشد و باید در صف منتظر بمانید.

سرویس غذا

در مورد پذیرایی تالار عروسی خود بسیار جدی و دقیق باشید. لیست را با دقت بخوانید و اگر لیستی را انتخاب کردید اما متوجه شدید که نیاز به تغییرات دارد، حتما آن را در قرارداد خود ذکر کنید. نحوه نگهداری غذا را از مدیران تالار عروسی بپرسید و در صورت نیاز به تغییر آن را به قرارداد خود اضافه کنید. البته نیازی نیست که مانند بازرسان بهداشت با آشپزخانه یا خدمتکاران باشید. کافی است کیفیت و خدمات این سرویس را بدانید.

تخمین تعداد مهمانان

حتما برای شما هم پیش آمده که تعداد خاصی را به مهمانی معمولی خود دعوت کرده باشید، اما افرادی خارج از برنامه به لیست شما اضافه شده اند. این مشکل در جشن های مجلل و تالار محور مانند عروسی نیز بسیار رخ می دهد. بنابراین برای اینکه از مهمانان ناخوانده غافلگیر نشوید و تعادل خود را از دست ندهید، بهتر است تعداد مشخصی از مهمانان را لیست کنید و سپس تعداد اضافی و پیش بینی نشده را نیز حدس بزنید و در لیست خود قرار دهید.

خدمات ویژه تالار عروسی چیست؟

انواع مختلفی از هزینه های خدمات اجتماعی وجود دارد. پس با توجه به بودجه و ایده آل خود آن را انتخاب کنید. خدمات این سرویس شامل موارد زیر است:

ü     پذیرایی

ü     گل آرایی

ü     شمع سازی

ü     خدمات مهمان مانند پذیرایی عمومی یا خوش آمدگویی

ü     اجرای موسیقی زنده

ü     نوع لباس خدمه

ü     هماهنگی با داماد برای مراسم مختلف شب

ü     آتش بازی و ...

مطمئن شوید که گزینه خدماتی را که می خواهید در قرارداد محل برگزاری عروسی خود بنویسید. از آنجایی که هزینه آن را پرداخت خواهید کرد، هنگام نوشتن آن باید دقت کنید.

در صورت وجود چند سالن بررسی های لازم را انجام دهید، زیرا برخی از تالارهای عروسی به صورت گروهی و دارای تالارهای متفاوت هستند. برای انتخاب بهترین سالن، ویژگی های همه آنها را بپرسید و با توجه به بودجه خود انخاب کنید.

 

خدمات ویژه تالار عروسی چیست؟

زمان شروع مراسم در سالن

هنگام بستن قرارداد با تالار عروسی ، زمانی که می خواهید در قراردادتان زمان شروع و پایان مراسم در سالن را مشخص کنید، زمان چیدمان و نظافت را نیز در نظر بگیرید. مثلاً اگر قرار است مراسم از ساعت 20 تا 23 باشد، ساعت 17 تا 12 شب را رزرو می کنید تا زمان کافی برای نظافت، برپایی و در نهایت جمع شدن داشته باشید.

ثبت هزینه ها در  قرارداد تالار عروسی

یکی از مهمترین بخش های قراداد تالار عروسی نحوه پرداخت و میزان هزینه تالار عروسی است. لازم است شرایط و تاریخ و نحوه پرداخت در قرارداد مشخص شود.

معمولاً هنگام عقد قرارداد تالار عروسی، بسیاری از تالارها با ثبت قرارداد، یک سوم مبلغ را قبل از شروع مراسم و بقیه را در پایان جشن دریافت می کنند. توجه داشته باشید در قرارداد هزینه های وثیقه با مشخصات کامل و طبق توافق نامه ثبت نام لازم را انجام دهید. اگر روش پرداخت خاصی را مد نظر دارید، آن را با جزئیات در قرارداد خود ذکر کنید.

امکانات سالن را برای شرایط اضطراری

شما هنگام بستن قرارداد با تالار عروسی قطعا باید هر احتمالی مانند امکان اتصال برق، قطع برق یا آب و مانند آن را در نظر بگیرید. میزان آمادگی سالن برای رویارویی با این اتفاقات را جویا شوید. اگرچه طبق مقررات جدید امروزه کمتر سالنی است که حداقل وسایل ایمنی را نداشته باشد.

سخن نهایی

در این مقاله شما را با نکات مهم و نحوه بستن قرارداد با تالار عروسی آشنا کردیم. در پایان توصیه می‌کنیم قرارداد تالار عروسی را با دقت مطالعه کنید و تمامی موارد را بررسی کنید و خواسته های خود را در آن ذکر کنید و یک نسخه برای خود داشته باشید. امیذواریم با رعایت موارد ذکر شده، مراسم عروسی شاد و به یادماندنی برای خود و بستگانتان رقم بزنید.

سوالات

1- عقد قرارداد با تالار عروسی چیست؟

قرارداد تالار عروسی از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. در یک قسمت مشخصات طرفین قرارداد ثبت شده و در قسمت بعدی موضوع قرارداد بیان و تشریح شده است. پس از تنظیم اولیه قرارداد ابتدا تمامی شرایط را به طور کامل مطالعه کرده و در صورت وجود مغایرت به مدیریت تالار عروسی ارجاع دهید. برگه قرارداد تالار عروسی معمولا آماده است و قسمت ها مطالعه می شود و مشخصات و توضیحات به آن اضافه می شود و اصلاحیه نهایی انجام می شود. لذا مشخصات خود را با دقت ثبت نموده و شماره تماستان را وارد نمایید.

2- هنگام بستن قرارداد با تالار عروسی نحوه برگزاری مراسم چگونه تنظیم می‌شود؟

توجه داشته باشید هنگام عقد قرارداد ساعت شروع و پایان و ریزترین نکات دذ مورد نحوه برگزاری را به وضوح ثبت کنید تا در روز جشن با مشکلات ناخواسته مواجه نشوید. به خاطر داشته باشید که هنگام عقد قرارداد برای تالار عروسی اطلاعات کافی در این زمینه از مدیریت تالار دریافت کنید.

3- قرارداد تالار عروسی باید چگونه باشد؟

در قرارداد با تالار عروسی باید جزئیات مراسم و خدماتی که سالن باید ارائه دهد ذکر شود. این قسمت باید شامل تمامی جزئیات همراه با توضیحات لازم باشد. به عنوان مثال نوع غذا، پیش غذا، نوع غذای استفاده شده و غیره.

مهم است که بتوانید خدماتی را که از محل برگزاری عروسی خود انتظار دارید به صورت واضح و دقیق ثبت کنید. این موارد  می تواند در برگزاری بهتر مراسم و جلوگیری از درگیری احتمالی تاثیرگذار باشد.

 

 

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید