بستن

باغ تالار ورسای

تالار هتل بزرگ ارم
باغ تالار مجنون
باغ تالار عمارت یاسین
باغ تالار عمارت صفا جو
تالار پذیرایی قصر وصال
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

روش اصولی اعلام کادو سر عقد

 

روش اصولی اعلام کادو سر عقد به طور معمول بسته به شرایط و فرهنگ شرکت کنندگان در عقد متفاوت است. اما به طور معمول هدیه دادن در مراسم عروسی از قرن ها پیش در فرهنگ ایرانیان مرسوم بوده است. معمولا در این مراسم خواهر داماد یا عروس نقش کسی که کادو ها را اعلام می کند، بر عهده می گیرند.

همچنین به منظور افزودن جذابیت بیشتر به مراسم اعلام کادو و در واقع نوعی تشکر از فرد کادو دهنده، مرسوم است که اشعاری توسط خواهران داماد یا عروس خوانده شود و میهمانان نیز برای ایجاد فضایی هماهنگ به آن بپیوندند.

 

روش ها و نحوه اصولی اعلام کادو بر سر سفره عقد

یکی از جنبه های مهم عروسی ایرانی، سنت اعلام کادو بر سر سفره عقد است، که بهتر است با توجه به روش ها و نحوه اصولی آن، این مراسم انجام شود.

در مراسم عقد، همه مهمانان از جمله اعضای خانواده عروس و داماد و سایر اقوام حاضر، هدایایی را به زوج تقدیم می کنند. زمانی که تقدیم کردن  هدایا فرا می رسد، یک شخص تعیین شده هر هدیه ای را که مهمانان داده اند را اعلام می کند. این کار به دلایل مختلفی در مراسمات عقد انجام می شود که یکی از دلایل اصلی آن، تشکر و احترام متقابل عروس و داماد یا خانواده هایشان به مهمانان است.

البته به لازم ذکر است که همه خانواده ها از این رسم پیروی نمی کنند و ممکن است برخی آن را ناآشنا بدانند. توصیه می شود در چنین مواردی به رسم های خانواده خود پایبند باشید. علاوه بر این، تصویربرداری از این مراسم  می‌تواند به عنوان راهی برای پیگیری هدایای دریافتی از مهمانان باشد و عروس و داماد و خانواده هایشان بتواند لطف آن ها را در مراسماتشان جبران نمایند.

 ممکن است برخی بپرسند که چه کسی باید مسئول اعلام هدایا باشد. پاسخ بسته به آداب و رسوم هر خانواده متفاوت است، اما معمولا این وظیفه بر عهده خواهر داماد یا عروس است. با این حال، مواردی وجود دارد که ممکن است عمه یا خاله نیز این نقش را بر عهده بگیرند. در نهایت، هر خانواده بر اساس رسم و رسوم خود تصمیم می گیرد که چه کسی مسئول این وظیفه باشد. همچنین در برخی موارد، گوینده توضیح مختصری در مورد هدایا می دهد و از فرد یا خانواده ای که هدیه را تقدیم کرده اند، تشکر می کند.

 

روش ها و نحوه اصولی اعلام کادو بر سر سفره عقد

 ترتیب روش اصولی اعلام کادو سر عقد

به طور معمول ترتیب روش اصولی کادو سر عقد، شامل خوش آمد گویی به مهمانان، اعلام کادو ها و تشکر از آنها است که توضیح هر کدام به شرح زیر است.

 

ترتیب روش اصولی اعلام کادو سر عقد

خوش آمد گویی

اولین کار در مراسم اعلام کادو بر سر سفره عقد، خیرمقدم و خوش آمد گویی به مهمانان توسط خانواده عروس و داماد و خود آنها است. بهتر است برای انجام این کار از قبل جملات زیبایی را انتخاب نمایید و با کمی خلاقیت به بهترین شکل به مهمانان خوش آمد بگویید.

نکته: چنانچه اولین بار است که این مسئولیت را انجام می دهید، ممکن است تا حدی استرس و اضطراب داشته باشید. به همین منظور توصیه می کنیم قبل از شروع مراسم عقد، جملاتی را که انتخاب کرده اید تا در مراسم بگویید، چندین بار با خوتان تکرار نمایید. لذا با هر بار تکرار بیشتر جملات بر روی آنها مسلط تر می شوید و می توانید یک اجرای خوب داشته باشید. لازم به ذکر است که نحوه گویش شما و انتخاب جملات، تاثیر بسزایی در روش برگزاری مراسم عقد دارد. پس سعی کنید این مسئولیت را به نحو احسن انجام دهید.

 

اعلام کادوها

به طور معمول مرسوم است که اعلام کادو ها و دریافت آنها در ابتدا باید توسط اقوام درجه یک و نزدیکان عروس و داماد شروع شود. این بدان معنی است که اولین افراد کادو دهنده باید پدر و مادر عروس و داماد، سپس خواهر و بردار آنها و پس از آن نیز نوبت به فامیل های دیگر همچون دایی، عمو، عمه، خاله و بچه های آنها می رسد.

 

اعلام کادوها

 تشکر از مهمانان

پس از مراسم اعلام کادو و دریافت آنها توسط عروس و داماد و خانواده هایشان نوبت به تشکر کردن از آنها می رسد. برای تشکر از مهمانان نیز بهتر است که همچون مراسم خوش آمد گویی، جملاتی را از قبل تعیین نمایید و بدان شیوه از آنها تشکر کنید. همچنین لازم به ذکر که در برخی مراسمات عروس و داماد به عنوان تشکر از مهمانان در قبال دریافت کادو یک هدیه کوچک با نام رایج " گیفت سر عقد" به مهمانان تقدیم می کنند.

 سخن پایانی

در برخی موارد، در مراسمات عقد کنان علاوه بر اعلام هدایا و انجام تصویر برداری از این مراسم، شخص دیگری نیز در کنار فرد اعلام کننده می ایستد و تمامی هدایای دریافتی از مهمانان را با ذکر نام آنها در یک دفترچه یادداشت می کند تا عروس و داماد و خانواده های آنان به طور دقیق از کادو های تقدیم شده توسط افراد آگاه باشند و در زمان ها و سالیان بعد بتوانند در مراسمات آنها متناسب با مقدار کادو های مهمانان، برای آنها جبران کنند. چنانچه شما نیز چنین رسمی دارید بهتر است فرد اعلام کننده با آرامش بیشتر و به طور واضح کادو ها را اعلام کند تا شخص دوم، بتواند به طور دقیق و به راحتی تمامی آنها را یادداشت کند.

سوالات متداول

بهترین زمان برای اعلام کادو در مراسم عقد، چه زمانی است؟ به طور معمول بهترین زمان برای اعلام کادو در مراسم عقد، معمولا در هنگام پذیرایی، قبل یا بعد از سرو غذا می باشد. زیرا در این زمان تمامی مهمانان در مراسم حضور دارند و می توانند از کادو های اعلام شده آگاه شوند.

 

آیا هنگام اعلام کادو ها در مراسم عقد باید به ارزش فیزیکی و مقدار وجه نقدی اشاره شود؟ معمولا ذکر ارزش هدیه در مراسم الزامی نیست. اما این مورد می تواند بستگی به رسومات شما و شیوه برگزاری مراسماتتان داشته باشد. همچنین با ذکر ارزش هدیه می توانید از مهمانان تشکر ویژه کنید.

 

به طور معمول چه نوع هدایایی در مراسم عقد توسط مهمانان باید آورده شود؟ معمولا هدایایی که در مراسم عقد به عروس و داماد تقدیم می شود، شامل پول نقد، طلا، سکه، ساعت و هدایای دیگری همچون لوازم منزل یا دسته گل می باشد. که ترجیح بیشتر عروس و داماد ها هدیه نقدی است.

 

 


خدمات پیشنهادی

آتلیه مهران

آتلیه مهران

آتلیه عروسی مهران نامی آشناست که خیلی از عروس ها و داماد ها میشناسند.یکی از به روز ترین آتلیه های تهران می‌باشد که دارای لابراتوار اختصاصی چاپ می‌باشد.کادر خانم و اقا مجرب شعار اثبات شده ی این اتلیه، خوش نامی و خوش قولی در میان عروس داماد هاست ،تحویل ده روزه فیلم و آلبوم با کیفیت و تضمین ب...جزئیات بیشتر

باغ تالار سمیعی

باغ تالار سمیعی

باغ تالار تشریفاتی سمیعی با 500 نفر ظرفیت در احمد آباد مستوفی واقع گردیده است .باغ عروسی سمیعی دارای دکوراسیون و دیزاین جدید با متد روز، با نورپردازی حرفه ای قابلیت و توان اجرای مراسم کاملا تشریفاتی را هم در فضای باز و هم سالن دارا میباشد . این مجموعه دارای تنوع مبل میباشد که به انتخاب عروس و داماد ...جزئیات بیشتر

تالار پذیرایی قصر وصال

تالار پذیرایی قصر وصال

مجموعه تالارهای پذیرایی و عروسی مجلل قصر وصال جز زیباترین و مجهزترین تالارهای پذیرایی در تهران می باشد.تالار تشریفاتی قصروصال دارای امکانات زیر می باشد:• سالن های بدون ستون و ارتفاع سقف عالی مناسب استفاده از کرین، هلی شات و ...• اتاق عقد مجلل• اتاق های VIP شام عروس...جزئیات بیشتر

سالن عقد و محضر ازدواج VIP قصر کیان

سالن عقد و محضر ازدواج VIP قصر کیان

سالن عقد VIP قصر کیان دارای سالن مجلل، سفره عقد زیبا، پارکینگ اختصاصی و پرسنل مجرب افتخار پذیرایی از میهمانان شما عزیزان را دارا می باشد.جزئیات بیشتر

باغ تالار نگین غرب

باغ تالار نگین غرب

 باغ تالار نگین غرب دارای ظرفیت 500 نفر در غرب تهران واقع گردیده است. از ویژگی های باغ تالار نگین غرب می توان به باغ بسیار زیبا،سالن عقد با مساحتي بالغ بر٩٠متر، اسکورت تشريفاتی عروس و داماد ازگلفروشي تا پايان مراسم، سالن های مجلل در همکف، غذای عالی، پارکینگ اختصاصی و آلاچیق اشاره کرد. تال...جزئیات بیشتر

تالار پذیرایی عطر سیب

تالار پذیرایی عطر سیب

تالار پذیرایی عطر سیب دارای دو سالن مجزا می باشد. سالن یاقوت با دیزاین جدید به ظرفیت 300 تا 400 نفر و سالن الماس با دیزاین جدید به ظرفیت 400 تا 500 نفر جهت پذیرایی از میهمان های شما عزیزان می باشد. تالار عروسی عطر سیب دارای دو پارکینگ  اختصاصی و دو اتاق عقد به ظرفیت 30 و 20 نفر ...جزئیات بیشتر

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید