بستن

باغ تالار ورسای

تالار پذیرایی قصر وصال
تالار هتل شایان ورامین
تالار پذیرایی سهیل
باغ تالار مجلل مهر و ماه
باغ تالار عمارت صفا جو
تالار هتل بزرگ ارم
باغ تالار عمارت یاسین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

صفر تا صد عروسی به همراه کارها

 

اوقات خوش عروسی تا پایان عمر یادآور خاطرات دلنشینی برای عروس و داماد است. به همین علت است که همه افراد تلاش می کنند برای برگزاری آن برنامه ریزی داشته باشند و آن را به شبی دوست داشتنی و ماندگار تبدیل کنند. برای انجام دقیق کارهای عروسی باید برنامه ریزی داشت تا همه امور در تایم مقرر و به درستی انجام شود. در این مطلب برآنیم تا به صفر تا صد عروسی به همراه کارها اشاره کنیم تا بتوانید با رعایت یکسری اصول، اوقات بی استرس، شاد و خاطره انگیزی را همیشه در ذهن بخاطر بسپارید.

بررسی صفر تا صد عروسی به همراه کارها

در ادامه به بررسی کارهای مهم و ضروری برای برگزاری مراسم عروسی خواهیم پرداخت:

تعیین تاریخ عروسی

حتما شما هم می دانید که برای داشتن یک برنامه ریزی دقیق، ابتدا باید تاریخ عروسی مشخص شده باشد تا بتوان صفر تا صد عروسی به همراه کارها را برنامه ریزی کرد. توجه کنید تا شب خوبی را پشت سر بگذارید. به علت آنکه اغلب افراد برای آمدن به مهمانی در فصل سرما از یک شهر به شهر دیگر چندان علاقه ای ندارند. با تهیه یک دفترچه یادداشت، کلیه نکات مربوط به این شب را یادداشت نمایید. بهتر است حداقل برای انجام امور مربوط به عروسی بین 2 تا4 ماه  زمان در نظر بگیرید.

تعیین محل برگزاری مراسم عروسی

افراد بسیاری مراسم شان را در تالار یا باغ تالارهی بزرگ می گیرند، اما هستند افرادی هم که پارکینگ و حیاط منزل شان را برای برگزاری این مراسم انتخاب می کنند. اگر قصد برگزاری مراسم در یک تالار یا باغ تالار را دارید، باید برای انتخاب آن زمان بگذارید و با توجه به تعداد مهمانان و میزان بودجه ای که در اختیار دارید مکان مناسبی را برگزینید.

 

تعیین محل برگزاری مراسم عروسی

 تعیین بودجه

یکی از اقداماتی که به عنوان صفر تا صد عروسی به همراه کارها باید مد نظر داشته باشید، تعیین بودجه است. بودجه عروسی را با توافق خودتان و خانواده های دو طرف در زمان تعیین تاریخ عروسی برگزار نمایید. میزان بودجه ای که معین می کنید مهم نیست، آنچه اهمیت دارد مقدار آن و توفق بر سر آن است تا بعدها سبب ایجاد کدورت بین طرفین نشود.

 تهیه لیست مهمانان

از جمله کارهایی که به عنوان صفر تا صد عروسی به همراه کارها باید مد نظر داشته باشید، تهیه لیست مهمان هاست.  بهتر است تعداد  مهمانان با توافق طرفین باشد تا مجددا سبب ایجاد دلخوری بین دو طرف نشود. این لیست به شما کمک می کند تا بر اساس ان میزان بودجه ای را که قرار است خرج کنید افزایش یا کاهش دهید مثلا تعداد کارت عروسی بیشتری چاپ کنید یا میزان شام و شیرینی را تعیین کنید.

گاهی برخی از مهمانان، افراد بیشتر را با خود به عروسی می‌‌آورند. اگر چنین اتفاقی بیفتد نباید برنامه‌های شما به هم بخورند. بنابراین بهتر است وقتی لیست مهمانان را تهیه کردید، محض احتیاط تعداد را چند نفر بیشتر در نظر بگیرید.

 رزرو محل عروسی

حدود 3 تا 4 ماه قبل از آنکه عروسی برگزار شود، باید محل مورد نظرتان برای گرفتن عروسی را رزرو نمایید.

 

رزرو محل عروسی

رزرو آتلیه‌ عروس

از دیگر مراحل برنامه ریزی تعیین آتلیه‌ی عروس است. از آتلیه مورد نظرتان بازدید کنید و درصورتی که محل آن را پسندیدید، با آن قرارداد ببندید.  مسلما هرچه آتلیه و عکس هایی که می گیرد برنامه منجسم تر و با کیفیت تری داشته باشد، قیمت رزرو آن بالاتر است. بسته به بودجه تان برای این کار 3 تا4 ماه زمان بگذارید. با جستجو در شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های اینترنتی یا پرس و جو از آشنایان و دوستان  به ویژه زوج هایی که به تازگی مراسم گرفته اند می توانید آتلیه مناسبی بیابید.

 تعیین آرایشگاه عروس

در زمینه صفر تا صد عروسی به همراه کارها  یکی از اقداماتی که باید انجام دهید، پیدا کردن آرایشگاه عروس و داماد و رزرو آن است. امروز تعداد این آرایشگاه ها بسیار زیاد است و هر کدام در یک سطح و با قیمت های متنوعی فعالیت دارند. با توجه به تایمی که در اختیار دارید، سلیقه و بودجه آرایشگاه مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

اجاره لباس عروس

درباره صفر تا صد عروسی به همراه کارها، یکی از مهمترین کارها به خصوص برای عروس خانم رزرو لباس عروس است. بهتر است قبل از خرید لباس عروس، چندین مزون یا مغازه را به شکل حضوری ببینید تا متناسب با سلیقه و بودجه تان به انتخاب لباس اقدام کنید. به هیچ وجه خرید یا اجاره لباس را به روزهای پایانی موکول نکنید.

 پخش کارت‌های عروسی به مهمانان

یکی دیگر از نکاتی که در زمینه صفر تا صد عروسی به همراه کارهاباید بدانید پخش کردن کارت ‌های عروسی است. حتما کارت مهمانان در شهرهای دیگر را چند هفته قبل به دست شان برسانید تا برای تهیه لباس و نحوه آمدن به مراسم برنامه ریزی کنند. انتخاب کارت عروسی شیرین ترین لحظات برای هر عروس و دامادی است. اما زیاد سخت گیر نباشید و  با بررسی مدل های مختلف یکی را به تناسب سلیقه و البته بودجه تان برگزینید.

 

پخش کارت‌های عروسی به مهمانان

امروز وجود اینترنت انجام دادن کارها را آسان کرده و به شکل اینترنتی هم می توانید به تهیه کارت عروسی آنلاین اقدام نمایید. ابتدا مدل کارت ها راببینید، مدل دلخواه تان را سفارش دهید و لینک آن را برای مهمانان بفرستید.

نتیجه گیری

در این مطلب به برنامه ریزی روز و شب قبل از عروسی به شکل کلی پرداختیم و به نکات مهمی اشاره کردیم تا بتوانید شبی خاطره انگیز، شاد و دلنشین را به خاطر بسپارید. چنانچه در این زمینه تخصص ندارید، بهتر است از اطرافیان و یا تیم هایی که در این حوزه فعالیت دارند، راهنمایی و مشاوره بگیرید.

سوالات متداول صفر تا صد عروسی به همراه کارها

1.چه نکات دیگری باید توسط بانوان قبل از مراسم عروسی لحاظ شود؟
خانم ها باید بکوشند تا حتی امکان آتلیه، آرایشگاه و تالار عروسی  را نزدیک به هم اجاره نمایید تا مسافت کمی را در روز عروسی طی کنید و زیاد خسته نشوید.

2. چند ساعت قبل از غروسی انجام چه کارهایی اهمیت بیشتری دارد؟
تحویل میوه و شیرینی به تالار، استحمام، استفاده از زیورآلات برای عروس خانم و رفتن داماد به دنبال ایشان

3.بهتر است برای صفر تا صد عروسی به همراه کارها چقدر زمان تخصیص داده شود؟
حدود 4 تا6 ماه

 


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید