بستن

باغ تالار ورسای

تالار پذیرایی سهیل
باغ تالار عمارت یاسین
باغ تالار عمارت صفا جو
باغ تالار مجلل مهر و ماه
تالار پذیرایی قصر وصال
تالار هتل بزرگ ارم
تالار هتل شایان ورامین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

وظایف خانواده داماد در مراسم عقد

از دیرباز تا کنون مراسم هایی هم چون بله برون، عقد و عروسی را خانواده عروس و بخشی از آن را نیز خانواده داماد برگزار می کرده است. شاید هر خانواده به تنهایی نتواند تمامی این مراسم را برپا نماید، بنابراین هر کدام باید بخشی از هزینه ها را متقبل شوند و مراسم ها را اجرا نمایند. هر منطقه ای از کشور ما دارای مراسم های متفاوتی هستند، ولی به طور متداول مراسم عقد را خانواده عروس برگزار می کند و جشن عروسی به عهده خانواده داماد است. با این حال اجرای هر کدام از آن ها کاملا توافقی و با توجه به صلاح خانواده ها صورت می گیرد.

قبل از شروع جشن و اجرای مراسم عقد و عروسی خانواده ها در جلسه ای دور یکدیگر جمع می شوند و در رابطه با نحوه برگزاری مراسم و تقسیم وظایف با یکدیگر صحبت می کنند. وظایف خانواده داماد در مراسم عقد شامل خرید حلقه نامزدی، خرید هدیه از طرف داماد و خانواده داماد، خرید سرویس طلا و لباس عقد و نامزدی، هزینه های محضر و شام عقد می شود، که باز این وظایف نیز می تواند با توجه به صحبت دو خانواده و رسم و رسومات دچار تغییر شود.

خرید هدیه از طرف داماد و خانواده داماد

خرید هدیه از طرف داماد و خانواده داماد از جمله موضوعات مهمی است که اخیرا در خانواده های ایرانی بسیار به  آن توجه می شود، چرا که موجب بهبود روابط و تحکیم آن می شود. خرید از یک فروشگاه بزرگ و با کیفیت موجب می شود که داماد بتواند محصولاتی را انتخاب کند که نه تنها خرید را برای او راحت تر نماید، بلکه بتواند موجب جلب رضایت عروس خانم نیز شده و محصولات متنوعی را داشته باشد.

در این میان موضوع مورد نظر برای کادو دادن بسیار مهم است مثلا برای نامزدی باید کادوی متناسب با این مراسم تهیه و خریداری شود. برای عروس باید کادویی انتخاب نمود که کاملا خاص و خلاقانه باشد تا بتواند برای او خاطره انگیز شود و متناسب با سلیقه و علاقه عروس خانم انتخاب شود تا مدت ها در ذهن و قلب او باقی بماند.

خرید هدیه از طرف داماد و خانواده داماد

خرید حلقه نامزدی

خرید انگشتر از دیرباز تا کنون نماد نشان دادن عشق ابدی و ازدواج بوده است و می تواند لحظاتی زیبا را برای افراد به ارمغان بیاورد، خرید حلقه نامزدی و یا ازدواج پیوند میان زوجین را محکم تر می نماید. بنابراین خرید این حلقه ها علاوه بر ظاهر زیبایی که دارند با خود زیبایی معنوی نیز به همراه می آورند و حس وفاداری میان آن ها را بیان می کنند. در خرید حقه نامزدی باید به فلز به کار رفته در آن، طرح و مدل حلقه توجه نمود.

خرید حلقه نشان در کشور ما  از جمله هدیه هایی محسب می شود که خانواده داماد جهت بله گرفتن از عروس خانم با خود به همراه می آورند و به این ترتیب مجلس نامزدی شکلی رسمی تری به خود می گیرد و بعد از ازدواج رسمی عروس و داماد به انتخاب خود حلقه ازدواجشان را تهیه می کنند. تهیه حلقه نامزدی برای مراسم عقد صورت می گیرد، معمولا حلقه نامزدی نسبت به سایر حلقه ها دارای زرق و برق و جلوه بیشتری است و می تواند از جنس طلای زرد، طلای سفید و یا پلاتین باشد. انواع حلقه نامزدی و نشان به دو صورت حلقه طرح دار و حلقه نگین دار هستند.

خرید حلقه نامزدی

تهیه دسته گل عروس و آراستن ماشین عروس

چون از ماشین عروس جهت گرداندن عروس و داماد در شهر استفاده می شود و وسیله رساندن آن ها به تالار عروسی است، بنابراین باید دارای طراحی جذاب و زیبایی باشد. روش های زیادی برای تهیه دسته گل و آراستن ماشین عروس وجود دارد اما توجه نمودن به قانون های رنگ بندی از موارد مهم در گل آرایی محسوب می شود تا بتواند پیام آور ازدواج و نماد شادی باشد. ماشین عروس و دسته گل او از نماد های مهم ازدواج محسوب می شوند که با توجه به سلیقه خود افراد طرح مورد نظر انتخاب می شود.

از جمله موارد مهمی که در تزیین ماشین عروس تاثیر گذارند عبارتند از وضعیت آب و هوایی، هزینه ای که باید برای آن پرداخت گردد و نوع گل آرایی ماشین عروس. بهتر است در این زمینه از ایده ها و ترفندهای جذابی برای آراستن ماشین عروس استفاده کرد تا دکور خودرو بیشتر به چشم بیاید. چرا که ماشین عروس در عکس های عروسی و هنگامی که عروس از آرایشگاه بیرون می آید در عکس های او ثبت می شود و می توان با یک گل آرایی زیبا و بهره گیری از تجارب دیگران در زمینه خدمات و تالار عروسی از روش های مناسبی برای آن استفاده کرد. جهت گل آرایی ماشین عروس به لوازم زیر نیاز است:

·       دسته گل

·       گل های جداگانه

·       حلقه گل به صورت دو حلقه و یا قلب

·       فوم جهت وصل کردن تا گل ها به خودرو صدمه ای وارد نکنند.

·       گچ مایع برای نوشتن بر روی شیشه

·       پرچم که می تواند محتوی نشا های زوجین باشد.

·       گل کاغذی که هزینه های خرید گل را کاهش می دهد.

·       برگ گل که اطرف گل ها را می پوشاند.

·       توپ کاغذی که برای افزودن رنگ های برجسته به کار می رود.

·       بادکنک به صوت چسبیده به یکدیگر و یا معلق با گاز سبک

·       چسب آهنربایی جهت وصل کردن به بدنه خودرو

·       روبان برای به وجود آوردن خط های رنگی

·       روبان قطر برای اینکه فرو رفتگی های خودرو را بپوشانند.

·       تابلو که می تواند محتوی متن تابلو و یا کاغذ با متنی عاشقانه باشد.

·       نوار پاپیون که بر روی دستگیره های خودرو یا جهت پوشاندن قطعه  های مختلف آن به کار می رود.

·       مجسمه یا عروسک که تندیسی از ازدواج است.

تهیه دسته گل عروس وآراستن ماشین عروس
نتیجه گیری

هدیه دادن خانواده داماد به عروس امری رسمی و واجب نیست، اما به طور معمول برای اینکه عروس و داماد خاطرات شیرینی از این لحظات به یاد ماندنی در ذهنشان ثبت شود خانواده داماد برای عروس خود هدیه ویژه ای در نظر می گیرند و در حضور جمع و جشن عروسی یا در مراسم عقد و درون محضر به او پیشکش می کنند.

هر شهر دارای سنت های متفاوتی است و معمولا در جشن عروسی هر خانواده با توجه به آداب و رسوم و سنت های خود مراسم را اجرا می کند. وظایف بی شماری به عهده خانواده داماد است که هر کدام از آن ها با توجه به به توافق های طرفین و عروس و داماد می توانند تغییر یابند.

سوالات متداول

1. محل مناسب برای عقد باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

باید متناسب با ظرفیت میهمانان باشد، دارای نور کافی برای گرفتن عکس و فیلم باشد، محلی برای قرار دادن هدایای عقد دشته باشد، دارای جایگاهی برای عروس و داماد باشد.

2. وظایف خانواده عروس در مراسم عقد را نام ببرید؟

انتخب مکان مناسب بری برگزاری مراسم عقد، نحوه صحیح پذیرایی از میهمانان، دیزاین نمودن فضای مراسم عقد.

3. هزینه های مراسم عقد بر عهده کیست؟

طبق آداب و رسوم، خانواده عروس برگزار کننده مراسم عقد بوده و داماد تهیه گل و شیرینی را بر عهده دارد. در برخی از نقاط کشور هم خانواده داماد در مراسم عقد شام و میوه را تهیه می کنند و به خانواده عروس تحویل می دهند.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید