بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار عمارت صفا جو
تالار هتل بزرگ ارم
باغ تالار عمارت یاسین
تالار پذیرایی سهیل
تالار پذیرایی قصر وصال
تالار هتل شایان ورامین
باغ تالار مجلل مهر و ماه
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

وظایف خانواده عروس در مراسم عقد

 

 همانطور که می دانید، مراسم عقد جزو مراسم های شیرین و دلچسب برای عروس و داماد است که خاطره آن، تا سالیان طولانی در ذهن زوجین باقی می ماند. جشن عقد مانند سایر جشن ها دارای رسم و رسوماتی بوده و لازم است که خانواده عروس و داماد آن را رعایت کنند.

هر یک از خانواده ها وظایفی را در انجام مراسم عقد بر عهده دارند و لازم است که قبل از اجرای این مراسم، وظایف تفکیک شده و مشخص شود. تعیین وظایف و اجرای درست آنها سبب ایجاد مراسمی منظم و تجربه ای خوب می شود. در این محتوا قصد داریم به بررسی وظایف خانواده عروس در مراسم عقد بپردازیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، همراه ما باشید.

 مسئولیت خانواده عروس در برگزاری مراسم عقد

وظایف هر یک از طرفین به توافق آنها بستگی دارد و باید خانواده ها در مراسم بله برون، در مورد وظایف و مسئولیت هایی که دارند به توافق برسند. بهتر است که خانواده ها کام یکدیگر را بخاطر این مسائل تلخ نکنند و خاطره ای رویایی را برای عروس و داماد و خودشان رقم بزنند.

ولی به طور معمول از جمله وظایف خانواده عروس در مراسم عقد که رایج می باشد، این است که بعد از پایان مراسم عقد میهمانان را به شام یا ناهار دعوت می کنند. در ادامه به بیان چند مورد از وظایف خانواده عروس در مراسم عقد اشاره خواهیم کرد:

مسئولیت خانواده عروس در برگزاری مراسم عقد

 انتخاب مکان مناسب برای برگزاری مراسم عقد

یکی از مسئولیت های خانواده عروس در مراسم عقد، انتخاب مکانی مناسب برای برگزاری آن است. برخی از مواقع، خانواده عروس فضای کافی برای مراسم عقد ندارند. از این رو، تصمیم می گیرند که در سالن های بزرگ این مراسم را برگزار کنند. راحتی میهمانان یکی از فاکتورهای جشن عقد باشکوه است که از طریق انتخاب محلی مناسب و راحت برای میهمانان فراهم می شود. از جمله ویژگی های محل مناسب برای عقد، میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

●محل برگزاری مراسم عقد بایستی ظرفیتی متناسب با تعداد مهمانان داشته باشد. بنابراین این محل بایستی به گونه ای باشد که با مشکلاتی مانند کمبود جا، به هم ریختگی مراسم و… مواجه نشد.

●این محل بایستی دارای نورپردازی کافی باشد تا بتوان عکس و فیلم خوبی را ثبت کرد.

● محل و فضای مراسم عقد، دارای فضایی مناسب برای قرار دادن هدایای عقد باشد.

●محل انتخابی از جایگاه مناسب و مخصوصی برای عروس و داماد برخوردار باشد.

 انتخاب مکان مناسب برای برگزاری مراسم عقد

 نحوه صحیح پذیرایی از میهمانان

از دیگر وظایف خانواده عروس در مراسم عقد، پذیرایی از مهمانان می باشد. در واقع یکی از ملزومات مراسم عقد زیبا و خاطره انگیز، کیفیت پذیرایی از میهمانان است. برای این کار لازم نیست که خانواده عروس، انواع و اقسام شیرینی و غذاها را برای پذیرایی انتخاب کنند. تنها با انتخاب یک نوع از این اقلام نیز میتوان پذیرایی خوبی را انجام داد. مهم کیفیت و نوع پذیرایی می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است.

 طراحی دیزاین و دکوراسیون فضای مراسم عقد

از دیگر وظایف خانواده عروس، طراحی دکوراسیون فضای مراسم عقد است. برای ایجاد خاطره خوب و داشتن عکسی یادگاری، لازم است که به دیزاین مراسم عقد توجه شود. البته خانواده داماد نیز میتوانند وظیفه تزئین و انجام دیزاین مراسم را برعهده بگیرند و این امر فقط مختص خانواده عروس نمی باشد. به طور مثال، تزئین سفره عقد بر عهده خانواده داماد است و خانواده عروس تنها موظف به تهیه موارد ذیل هستند:

●جام عسل

●تخم مرغ

●گردو و بادام

●نان و پنیر

●چراغ ها، شمع ها، استندها

●اسپند

●نبات

●و…

 طراحی دیزاین و دکوراسیون فضای مراسم عقد

 آیا هزینه های مراسم عقد بر عهده خانواده عروس است؟

معمولا از گذشته تا کنون هزینه های عروسی را خانواده داماد متقبل می شوند و در مقابل هزینه های عقد نیز بر عهده خانواده عروس است. طبق رسومات برخی از افراد نیز وظایف خانواده عروس در مراسم عقد، برگزاری آن بوده و داماد نیز وظیفه تهیه گل و شیرینی را بر عهده دارد. مطابق با رسومات برخی از مناطق کشور نیز خانواده داماد برای مراسم عقد شام و میوه را تهیه کرده و به خانواده عروس می دهند.

همچنین برخی از رسومات نیز به این شکل است که هر یک از خانواده های عروس و داماد به طور جداگانه و برای اقوام خودشان، مراسم عقد و نامزدی برگزار می کنند. بنابراین رسومات با یکدیگر متفاوت می باشد و نمیتوان به صورت کلی به شرح وظایف پرداخت. هر یک از خانواده ها مطابق با رسم و رسومات خود، اقدام به اجرای مراسم عقد و انجام وظایف خود می پردازند.

 

نتیجه گیری

از زمان گذشته تا الان، بخشی از برگزاری مراسم بله برون، عقد و عروسی به عهده خانواده عروس و بخشی نیز به عهده خانواده داماد بوده است. زیرا عروس و داماد به تنهایی از توانایی کافی برای برگزاری مراسم خود برخوردار نبوده و خانواده هر یک، موظف به متقبل شدن هزینه و اجرای قسمتی از مراسم ها می باشند. در این محتوا سعی نمودیم به چند مورد از وظایف خانواده عروس در مراسم عقد بپردازیم و شما را با این وظایف آشنا کنیم.  با اینکه رسم و رسومات هر یک از مناطق مختلف کشور با یکدیگر متفاوت است ولی به طور کلی، برگزاری مراسم عقد بر عهده خانواده عروس بوده و خانواده داماد نیز وظیفه برگزاری جشن عروسی را دارند. البته خانواده ها میتوانند مطابق با شرایط و مصلحت خود، در انجام هر یک از این وظایف به توافق برسند.

 سوالات متداول وظایف خانواده عروس در مراسم عقد

1. آیا برگزاری مراسم عقد برعهده خانواده عروس می باشد؟
از گذشته تا کنون و طابق با رسومات، برگزاری مراسم عقد بر عهده خانواده عروس می باشد.

2. وظایف خانواده عروس در مراسم عقد چیست؟

انتخاب مکان برگزاری مراسم عقد، پذیرایی از میهمانان، طراحی دیزاین و دکوراسیون مراسم عقد و…

3. آیا خانواده داماد نیز وظیفه ای در مراسم عقد بر عهده دارند؟
خانواده داماد نیز میتوانند با خانواده عروس مشارکت نموده و با توافق یکدیگر، انجام برخی از امور را برعهده بگیرند.

 

 

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید