بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار عمارت یاسین
تالار هتل بزرگ ارم
تالار پذیرایی قصر وصال
باغ تالار عمارت صفا جو
تالار پذیرایی سهیل
باغ تالار مجلل مهر و ماه
تالار هتل شایان ورامین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

تزیین ماشین عروس در خانه

 

 

ماشین عروس در مدل های مختلف طیف گسترده ای از ایده های خلاقانه تزیین را می پذیرد. تزیین ماشین عروس در خانه یا مراکز گل آرایی ماشین وابسته به عواملی از جمله رنگ خودرو، رنگ گل ها و نوع گل ها بستگی دارد. در این زمینه، گل آرایی صرفا تابع سلیقه بوده و به دنبال آن پیشنهاداتی نیز در نظر گرفته می شوند.

معیارهای گل آرایی ماشین عروس

از آنجا که در خانه تمام مراحل تزیین بر اساس سلایق و خواسته های شما پیش می روند بهتر است پیش از آن بر تمام مراحل و نکات گل آرایی ماشین، بدون زخمی کردن آن واقف باشید.

بودجه خود را در نظر بگیرید تا بتوانید گل، ربان، تور و ... را به اندازه خریداری کنید. تعداد گل ها و وسایل تزیینی، نوع گل ها و طرح اصلی گل آرایی را برای تخمین هزینه نهایی در نظر بگیرید.

معیارهای گل ارایی ماشین عروس

وسایل مورد نیاز برای تزیین ماشین عروس در خانه

انتخاب اکثر وسایل مورد نیاز برای تزیین ماشین عروس در خانه کاملا وابسته به ایده طرح منتخب می باشد. با این حال برخی موارد که استفاده از آنها در این زمینه رایج است به شرح زیر هستند.

·       حلقه گل

·       برگ گل

·       گل کاغذی

·       فوم (اتصال گل به بدنه خودرو)

·       چسب آهنربایی (اتصال بدون آسیب گل به بدنه ماشین)

·       سر گل

اصول تزیین ماشین عروس در خانه

به مراتب شاهد ماشین های تزیین شده بوده ایم، می دانیم که برای جلوه بیشتر عموما گل های متنوع روی بدنه به کار رفته اند. به این منظور که بهتر است ترجیحا یک مدل و یک رنگ از گل را انتخاب نکنید. همچنین در صورت انتخاب ترکیبی آنها باید انواعی را در نظر بگیرید که از لحاظ نوع و رنگ با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

در این مورد استثنا هایی نیز وجود دارند، برای مثال پر کردن یک محدوده از خودرو با گل رز و برگ گل محشر می باشد. برای این شیوه باید رنگ ایده آلی را در نظر بگیرید، علاوه بر این نمایان بودن سر گل ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

اصول تزیین ماشین عروس در خانه

گل های مناسب برای تزیین ماشین عروس

همانطور که اشاره کردیم ایده های متنوعی برای تزیین ماشین عروس در خانه ارائه شده اند. گل های حجم دهنده ای که در گل آرایی ماشین عروس های بسیاری رایج هستند به شرح زیر می باشند. این موارد قابلیت ترکیب شدن با یکدیگر را نیز دارند.

·       ادریس

·       داوودی

·       کوکب

·       میخک

·       زنبق

·       ارکیده

·       لیلیوم

·       آنتوریم

·       رز

·       لیسیانتوس

گل های مناسب برای تزیین ماشین عروس

طریقه جسباندن گل به ماشین عروس

برای تزیین ماشین عروس در خانه باید اصولی را رعایت کنید تا رنگ بدنه آسیب نبیند. برای اینکار باید از وسایل مورد نیاز که به برخی از آنها اشاره کرده ایم به گونه ای استفاده کنیم که در عین حال مقاومت بالایی داشته باشند و در برابر باد کنده نشوند.

·       ابتدا ربان ها را با چسب آهنربایی به بدنه خودرو بچسبانید. برای اینکه اسفنج در حرکت سریع ماشین کنده نشود، می توانید اطراف آن را با چسب نواری محکم نگه دارید.

·       اسفنج را روی آن قرار داده و با دنباله همان ربان آن را محکم کنید.

·       برگ گل ها و سرگل ها را بر بستر اسفنجی قرار دهید.

تم رنگی گل آرایی خودرو

بارز است که رنگ های مخالف به هیچ عنوان با یکدیگر همخوانی ندارند. در واقع باید روی جلوه و شدت جذابیت گل ها تمرکز کنید. برای مثال در راستای تزیین ماشین عروس در خانه می توان رنگ هایی مانند سفید و قرمز را روی ماشین مشکی و دیگر تناژهای تیره به کار برد.

در ماشین های سفید یا رنگ روشن می توان از رنگ های گرم استفاده کرد یا در صورت انتخاب گل هایی با رنگ سرد آن را به عنوان مکمل به کار برد. در ماشین های سفید دسته گل ها می توانند شامل رنگ هایی متنوع باشند. تم های رنگی که در این مورد بسیار رایج هستند، شامل بنفش یا صورتی و خانواده آنها، آبی پاستیلی و سفید، زرد یا نارنجی با دیگر رنگ های گرم و ... می باشند.

نتیجه گیری

تزیین و گل آرایی ماشین عروس نیاز به ذهنی خلاق دارد که از قواعد گل آرایی پیروی می کند. در واقع طرح نهایی تزیین ماشین عروسی صرفا بر اساس سلیقه تعیین شده و نوع گل ها و رنگ آنها نیز تابع سلیقه انتخاب می شوند، که علاوه بر علایق نکاتی از جمله قاعده ترکیب نوع گل ها و رنگ آنها نیز باید لحاظ شوند.

سوالات متداول تزیین ماشین عروس در خانه

1.   کدام گل ها با یکدیگر همنشینی و سازگاری دارند؟
گل های ارکیده و رز یا لیسیانتوس و داوودی بیش از دیگر انواع گل زیبا جلوه می کنند، همچنین طرح های متداولی با این ترکیب  ها تزیین می شوند.

2.   تزیین ماشین عروس در خانه بهتر است یا مرکز گل آرایی؟
این مسئله مربوط به شرایط شما می باشد، مراکز گل آرایی حرفه ای تر عمل کرده و نتیجه ای ایده آل ارائه می دهند. اینکار در خانه کمی دردسرساز بوده اما در عوض بسیار مقرون به صرفه می باشد.

3.   گل های ماشین عروس باید طبیعی باشند یا مصنوعی؟
این مسئله نیز همچنان پاسخ قطعی ندارد اما با توجه به مزایا و معایب هر کدام انتخاب برای شما آسان تر می شود. گل های مصنوعی مقرون به صرفه تر و مقاوم تر می باشند اما ممکن است از نظر ظاهری ظرافت و زیبایی ایده آلی نداشته باشند.

 

 

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید