بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار عمارت یاسین
باغ تالار مجلل مهر و ماه
تالار هتل شایان ورامین
تالار پذیرایی قصر وصال
باغ تالار مروارید چیتگر
مجموعه باغ تالارهای ترانه
باغ تالار عمارت صفا جو
تالار پذیرایی سهیل
تالار هتل بزرگ ارم
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

شرایط عقد در اماکن مذهبی

برخی از عروس و دامادها دوست دارند که در یکی از اماکن مذهبی همچون حرم امام رضا(ع)، حرم حضرت معصومه و... خطبه عقد آن ها خوانده شود. خب، این کار بسیار زیبا و پسندیده است. اما آیا می دانید که شرایط عقد در اماکن مذهبی چیست؟ چطور می توانید در چنین مکان هایی بدون تشریفات عروسی مراسم عقد خود را برگزار کنید؟!

تیم بانک تالار امروز اطلاعاتی که لازم است در این مورد بدانید را در اختیارتان قرار داده است.

برگزای مراسم عقد در اماکن مذهبی

همانطور که در بخش مقدمه هم اشاره کردیم زوج های جوان زیادی هستند که ارادت خاصی به اهل بیت دارند و مشتاق هستند تا در یکی از اماکن مذهبی خطبه عقد آن ها جاری شود.

خب، برگزاری چنین مراسمی همچون مراسم عقد در تالار، باغ تالار و حتی دفتر ازدواج دارای یک سری شرایط خاص خود می باشد که باید نسبت به آن ها اطلاعاتی دقیقی، قبل از هرگونه اقدامی در اختیار داشته باشید.

حتما بارها در حرم امام رضا(ع) شاهد برگزاری چنین مراسم هایی بوده اید و برایتان جذابیت خاصی داشته است.

به جرات می توان گفت که آستان قدس رضوی از جمله اماکن مقدسی در ایران می باشد که هر ساله متقاضیان زیادی را در این زمینه دارا می باشد و شرایطی را برای مراسم عقد این زوج های عزیز فراهم می کند.

در ادامه می خواهیم سری به حرم امام رضا(ع) و حرم حضرت معصومه(س) زده و درباره شرایط عقد در این اماکن مذهبی برایتان بگوییم.

شرایط برگزای مراسم عقد در اماکن مذهبی

شرایط برگزاری مراسم عقد در مشهد و حرم امام رضا(ع)

همانطور که قبل تر هم اشاره کرده ایم حرم امام رضا اولین و قدیمی ترین مکان مذهبی است که مراسم عقد زوج های جوان زیادی را در صحن های مختلف این مکان مقدس شاهد بوده ایم.

از مهم ترین شرایط برگزاری مراسم عقد در چنین مکان مقدسی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • وقت قبلی تعیین شود.
 • خطبه عقد در رواق شیخ طبرسی خوانده می‌شود.
 • تمامی حاضرین و مدعوین ملزم به رعایت حجاب اسلامی و حفظ شئونات حرم رضوی هستند.
 • به همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه زوجین و همینطور مدارک شناسایی پدر زوجه الزامی است.
 • جهت اجرای مراسم عقد حضور پدر زوجه و یا ارائه وکالت نامه محضری از جانب ایشان ضروری است. 
 • در صورتی که پدر زوجه در قید حیات نیستند، حضور پدربزرگ پدری زوجه و به همراه داشتن برگه فوت پدر الزامی است.
 • زمان قانونی برای اجرای مراسم عقد در حرم مطهر رضوی 20 دقیقه است
 • توجه داشته باشید که ظرفیت پذیرش مهمان در رواق 20 نفر می‌باشد.
 • لازم به ذکر است به دلیل کثرت متقاضیان، امکان تزئین سفره عقد و به همراه داشتن هر گونه لوازم و اشیا مربوط به آن نظیر آینه و شمعدان امکان‌پذیر نمی‌باشد.
هزینه برگزاری مراسم عقد در مشهد و حرم امام رضا(ع)

شرایط عقد در حرم حضرت معصومه

بعد از حرم مطهر امام رضا در شهر مشهد، حرم حضرت معصومه و در شهر قم دومین مکان مذهبی مقدس در ایران به شمار می آید که زوج های جوانی که می خواهند در اماکن مقدس و مذهبی مراسم عقد خود را برگزار کنند و فاصله آن ها تا شهر مشهد زیاد است، این مکان مذهبی را انتخاب می کنند.

برگزاری مراسم عقد در حرم حضرت معصومه نیز همچون حرم امام رضا شرایط و قوانین خاص خود را دارا می باشد که در ادامه به آن ها نیز اشاره کرده ایم.

 1. محل برگزاری مراسم عقد در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها، صحن جوادالائمه جنب درب شماره 24 است.
 2. امکان برگزاری مراسم همه روزه به جز جمعه‌ها از ساعت 11 تا 18 وجود دارد.

مدارک لازم برای عقد در حرم حضرت معصومه

 • تصویر نتیجه آزمایشات پیش از عقد
 • تصویر فرم تکمیل شده جهت رزرو نوبت 
 • تصویر اسکن صفحه دوم شناسنامه زوج و زوجه
 • تصویر طلاق نامه یا گواهی فوت همسر سابق در صورتی که عروس خانم قبلاً ازدواج کرده باشند.

هزینه برگزاری مراسم عقد در اماکن مذهبی چقدر است؟

خب، تا به اینجای کار برای شما زوج های جوان عزیزی که دوست دارید مراسم عقد خود را در یکی از اماکن مذهبی برگزاری کنید دریاره شرایط عقد در اماکن مذهبی( حرم امام رضا در شهر مشهد و حرم حضرت معصومه در شهر قم) صحبت کرده و اطلاعاتی درباره هر یک از ین مکان های مذهبی مقدس در اختیارتان قرار دادیم.

با توجه به موارد عنوان شده حتما برای خیلی از شما دوستان عزیز این سوال پیش خواهد آمد که هزینه برگزاری این مراسم در مکان های مذهبی نام برده شده چقدر می باشد؟!

خب، در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که شما دوستان و زوج های جوان عزیزی که به شهر مشهد می روید و قصد دارید که در حرم امام رضا خطبه عقد شما خوانده شود نیاز نیست که برای برگزاری این مراسم هیچگونه هزینه را پرداخت کنید. تنها در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید مبلغی که دوست دارید را به عنوان شیرینی مراسم به عاقدی که خطبه عقد شما را می خواند بپردازید.

اما، درباره هزینه برگزاری مراسم عقد در حرم حضرت معصومه باید بگوییم که مبغ 100 هزار تومان از شما زوج های جوان در زمان ثبت نام به صورت آنلاین دریافت خواهد شد.

دقت داشته باشید که بنا به هر دلیل از انجام این کار منصرف شوید هزینه ای به شما عودت خواهد شد.

علاوه بر این مبلغ 100 هزارتومان که در زمان ثبت نام آنلاین باید پرداخت کنید، مبلغ 50 هزار تومان هم در روز عقد به عنوان حق الزحمه عاقد باید به صورت نقدی بپردازید.

هزینه برگزاری عقد در حرم حضرت معصومه در قم

در نهایت اینکه 

امید است که توانسته باشیم با ارائه این مقاله به شما عروس خانم های عزیزی که دوست دارید در یکی از اماکن مذهبی مراسم عقدتان را برگزار کنید کمک کرده باشیم تا بخوبی با شرایط عقد در اماکن مذهبی ایران بخوبی آشنا شوید.

در ضمن، شما عروس و دامادهای عزیز می توانید برای کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر از طریق سایت banktalar.com با ما، در ارتباط بوده و راهنمایی های لازمه را دریافت کنید.

ما سعی کرده ایم تا در این مجموعه به معرفی بهترین و با کیفیت ترین تالارها، باغ تالارها و تشریفات عروسی اشاره کرده و درباره خدمات هر یک از آن ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید