بستن

باغ تالار ورسای

تالار پذیرایی قصر وصال
باغ تالار مجنون
تالار هتل بزرگ ارم
باغ تالار عمارت صفا جو
باغ تالار عمارت یاسین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

شروط ضمن عقد

همانطور که مطلع هستید یکی از مهم ترین موارد در ازدواج های رسمی شروط ضمن عقد می باشد که متاسفانه خیلی از جوان های ما هستند که اطلاعات چندان زیادی از این مسئله ندارند.

آگاهی کامل درباره این مسئله می تواند به شما عروس و دامادهای عزیز کمک کند تا با حق و حقوق خود در ازدواج شرعی و قانونی آشنا شده و بتوانید تصمیم درست‌تری بگیرید.

جدا از مسائل عاطفی و دوست داشتن هر دو طرف، ازدواج یک نوع توافق و قرارداد قانونی می باشد و هرجا صحبت از قانون باشد تکالیف و حقوقی برای طرفین قرارداد تعیین می‌شود.

 تیم بانک تالار می خواهد در این مقاله کمی مختصر با شما عزیزان درباره این شرط و شروط قبل عقد صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهد.

شروط ضمن عقد چیست؟

هنگامیکه بین دختر و پسری یا زوجی عقدی خوانده می شود و در واقع قرارداد عقد برقرار می شود جدای از تعهدات کلی ازدواج دو طرف می توانند شرایطی را برای یکدیگر مشخص کرده و در عقد نامه خود اضافه کنند.

بدین ترتیب اجرای موارد عنوان شده در عقدنامه برای هر دو طرف ضروری می باشد. این شروط، شروط ضمن عقد گفته می باشد.

البته باید این مهم را هم به خاطر داشته باشید که شروطی که برای همسر خود می گذارید باید مطابق با اصل قرار داد ازدواج باشد.

با توجه به این مسئله که خانم ها بعد از ازدواج برای انجام یک سری کارها به اجازه همسر خود نیاز دارند ممکن است در آینده با مشکلاتی مواجه شوند. 

به همین خاطر برای پیشگیری از این اتفاق، خانم ها می توانند در عقد نامه برخی از شروط ضمن عقد را درج کنند. با درج  این شروط در عقد نامه و موافقت همسر در طول زندگی مشترک مرد نمی تواند با آن ها مخالفتی داشته باشد.

 شروط ضمن عقد ازدواج

دسته‌بندی شروط ضمن عقد ازدواج

 1. شروط از پیش تعیین‌شده در عقدنامه‌
 2. شروط قابل اضافه به شروط از پیش تعیین‌شده 

شروط ضمن عقد ازدواج

در شروط ضمن عقد ازدواج، چنانچه خانم تقاضای طلاق نکند و این درخواست از جانب مرد او و به دلیل عدم اجرای وظایف همسرداری ازسوی زن یا مشکلات اخلاقی او نباشد، مرد وظیفه دارد که نصف دارایی موجود در زندگی مشترک را که بعد از عقد بدست آورده است و یا معادل آن را به همسر خود(زن) انتقال دهد.

شروط ضمن عقد نکاح

در این شروط آقایون به خانم های خود وکالت بلاعزل می دهند که در صورت بروز هر یک از مواردی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم با مراجعه به دادگاه خانواده و گرفتن مجوز از سمت دادگاه می توانند نوع طلاق خود را انتخاب کنند.

شروط مربوط به شروط ضمن عقد نکاج

 • عدم پرداخت نفقه و سایر حقوق واجب زن توسط شوهر به مدت 6 ماه 
 • اخلاق و رفتار نامناسب مرد به‌طوری که زن قادر به ادامه زندگی مشترک نباشد.
 • ابتلای مرد به بیماری‌های صعب العلاج به‌طوری‌که ادامه زندگی زناشویی سلامت زن را به‌خطر بیاندازد. 
 • اشتغال مرد به کاری که طبق تشخیص دادگاه، با مصلحت خانوادگی و حیثیت زن منافات دارد.
 • هرگونه اعتیاد به مواد مخدر 
 • ترک زندگی مشترک از سوی مرد بدون وجود دلیل موجه و یا غیبت به مدت 6 ماه بدون اجازه دادگاه.
 • عدم بچه‌دار شدن زن از مرد بعد از گذشت 5 سال
 • مفقودالاثر شدن مرد و پیدا نشدن او پس از گذشت 6 ماه
 • ازدواج مجدد مرد بدون کسب رضایت همسر اول
عقد ازدواج

مهم‌ترین شروط ضمن عقد 

اما مهمترین شروطی که می توانید آن ها را در قرارداد عقدنامه خود قید کنید موارد زیر می باشند.

 • حق طلاق
 • حق تحصیل
 • حق اشتغال
 • حق خروج از کشور
 • حق حضانت فرزندان بعد از جدایی
 • حق تعیین مسکن

در ادامه درباره هر یک از این شروط به اختصار توضیحاتی را ذکر کرده ایم.

حق طلاق

یکی از مهم ترین شروط ضمن عقد دادن حق طلاق می باشد. مرد به همسر خود این وکالت بلاعزل را می دهد تا هر زمان و تحت هر شرایطی از طرف مرد چه با دریافت و چه با بخشش مهریه اقدام به طلاق نماید.

این مهم را به خاطر داشته باشید که حق طلاق با مرد می باشد و یه هیچ عنوان نمی توان این حق را از او سلب کرد.

حق تحصیل

خانم های زیادی هستند که دوست دارند بعد از ازدواج هم به تحصیل خود ادامه دهند. بنابراین باید این مسئله به عنوان شروط ضمن عقد در قرار داد عقدنامه قید شود.

در صورت دادن این حق از جانب مرد به همسر خود، زن اختیار تام دارد که تحصیلات خود را در هر مقطعی و در هر مکانی ادامه دهد.

حق اشتغال

خانم های شاغلی که می خواهند بعد از ازدواج هم سر کار بروند باید این مسئله را حتما در عقدنامه قید کنند.

با دادن این حق از جانب مرد به زن، زن اختیار تام دارد تا در هر مکان و به هر شغلی که مایل است بپردازد.

 عقد نکاح

حق خروج از کشور

با وکالت بلاعزل که خانم ها از همسر خود در این مورد دریاقت می کنند بدون نیاز به اجازه شفاهی و یا کتبی همسر خود می توانند کشور را ترک کنند.

در این مسئله مدت زمان خروج از کشور، مقصد و شرایط سفر با صلاحدید زن می باشد.

حق حضانت فرزندان بعد از جدایی

در صورت توافق مرد و زن، در صورت جدایی اولویت حضانت فرزند یا فرزندان چه درصورت ازدواج مجدد زن و چه در صورت تجرد او، برعهده مادر است.

حق تعیین مسکن

زن این حق را دارد که مسکن و شهر یا محل زندگی مشترک را انتخاب یا تعیین کند.

شروط ضمن عقد

در نهایت اینکه 

با توجه به این مهم که تعیین شروط ضمن عقد بسیار مهم و دارای اهمیت می باشد و می تواند تاثیر زیادی بر زندگی مشترک شما عزیزان داشته باشد پیشنهاد و توصیه ما این است که قبل از تعیین اسن شروط و توافق درباره هر یک از موارد عنوان شده حتما با یک وکیل حقوقی مشورت کرده و راهنمایی های لازم را از آن ها دریافت کنید.

شما عروس و دامادهای عزیز می توانید برای کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر از طریق سایت banktalar.com با ما، در ارتباط بوده و راهنمایی های لازمه را دریافت کنید.
ما سعی کرده ایم تا در این مجموعه به معرفی بهترین و با کیفیت ترین تالارها، باغ تالارها و تشریفات عروسی اشاره کرده و درباره خدمات هر یک از آن ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

 


خدمات پیشنهادی

باغ تالار سپهر پلاس

باغ تالار سپهر پلاس

باغ تالار تشریفاتی سپهر پلاس دارای 1000 نفر ظرفیت می باشد. باغ سپهر پلاس در 20 خرداد 1400 افتتاح گردید. باغ عروسی سپهر پلاس تنها باغ تالار در خیابان شریعتی با فضای 1000 مترمربع می باشد.    جزئیات بیشتر

سالن عقد و محضر ازدواج عمارت سیاره

سالن عقد و محضر ازدواج عمارت سیاره

سالن عقد سیاره با معماری و دکوراسیون و چیدمان متفاوت ، استفاده از رنگ های روشن و ملایم ، دارای پارکینگ و ورودی ویلایی از حیاط دیزاین شده می باشد.عمارت عقد سیاره با ظرفیت 50 نفر دارای آتلیه اختصاصی با بیش از 40 سال سابقه کار و دکورهای های متنوع در خدمت شما عزیزان می باشد . همچنین خانه عقد سیاره سعی د...جزئیات بیشتر

تالار پذیرایی یزدان نوا

تالار پذیرایی یزدان نوا

تالار پذیرایی یزدان نوا با ظرفیت 400 نفر در آیت الله کاشانی، ابتدای جنت آباد جنوبی، خیابان نیرو، نیرو دوم، خیابان گلها ، آماده پذیرایی از میهمانان شما عروس و دامادهای عزیز می باشد.    جزئیات بیشتر

سالن عقد و محضر ازدواج حلقه (تهرانپارس)

سالن عقد و محضر ازدواج حلقه (تهرانپارس)

سالن عقد و مجموعه تشریفاتی حلقه با نیم قرن تجربه از بزرگ ترین سالن عقد و دفتر عقد در شرق تهران و دارای دو شعبه می باشد. اتاق عقد حلقه در تهرانپارس با دو سالن و با ظرفیت 100 و 120 نفر و در پیروزی با یک سالن با ظرفیت 30 نفر واقع شده است. یکی از زیباترین و مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای عروس...جزئیات بیشتر

باغ تالار عمارت آبتین

باغ تالار عمارت آبتین

باغ عمارت آبتین با ده هزارمتر مساحت و دو سالن ۵۰۰ و ۴۰۰ متری در شمال غرب تهران واقع گردیده است. باغ عمارت آبتین دارای نورپردازی محوطه، استخر طبقاتی ، طاق رستیک، چیدمان به سبک اروپایی و کلاسیک و همچنین مدیریت عالی و پرسنل مجرب افتخار میزبانی از میهمانان شما عزیزان را دارا می باشد. گنجایش اتاق عقد م...جزئیات بیشتر

تالار هتل بزرگ ارم

تالار هتل بزرگ ارم

مجتمع پذیرایی هتل بزرگ ارم دارای دو سالن مجزا به ظرفیت ۳۰۰ و ۴۰۰ نفر می باشد.سالن اختصاصی بانوان، تالار فیروزه با دکوراسیون زیبا می باشد و سالن اختصاصی آقایان، تالار بام مهتاب سالن اختصاصی آقایان با نمای شیشه ای دید عالی به سمت شمال و شرق تهران می باشد.جزئیات بیشتر

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید