بستن

باغ تالار ورسای

تالار پذیرایی قصر وصال
تالار هتل بزرگ ارم
مجموعه باغ تالارهای ترانه
باغ تالار عمارت صفا جو
باغ تالار مروارید چیتگر
باغ تالار مجلل مهر و ماه
باغ تالار عمارت یاسین
تالار پذیرایی سهیل
تالار هتل شایان ورامین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

نکاتی برای برنامه ریزی یک عروسی کوچک و کم هزینه

جوان ها و زوج های زیادی هستند که در آستانه شروع زندگی مشترک خود می باشند اما از عهده هزینه های بالا برای برگزاری جشن عروسی بر نمی آیند. خب، این آرزوی هر جوانی است که بهترین شب زندگی خود را آنطور که دوست دارد جشن بگیرید و آن شب را برای خود و عزیزانش خاطره سازی کند. اگر شما هم از این دست عزیزان هستید که هزینه های زیاد جشن های بزرگ برایتان دغدغه و چالشی شده که مدام درگیر آن می باشید با ما همراه شوید تا نکاتی برای برنامه ریزی یک عروسی کوچک و کم هزینه را برایتان بگوییم که بتوانید بهترین شب زندیگتان را آنطور که دوست دارید با کم ترین هزینه جشن بگیرید.

برنامه ریزی یک جشن عروسی کوچک و کم هزینه 

این روزها شرایط اقتصادی به گونه ای است که برگزاری هر گونه مراسم و میهمانی هزینه های زیادی را در بر دارد. خب، طبیعی است که درآمدها آنقدرها هم زیاد نیست تا شما بتوانید از پس خرج های این چنینی بربیایید.

شما زوج ها و عروس و دامادهای عزیزی که به خاطر سنگینی و بالا بودن هزینه های عروسی هنوز نمی دانید که بهترین شب زندگیتان را جشن بگیرید یا نه با ما همراه شوید تا با یک برنامه ریزی دقیق به شما کمک کنیم جشن عروسی خود را با هزینه کمتری برگزاری کنید.

از جمله نکاتی برای برنامه ریزی یک عروسی کوچک و کم هزینه موارد زیر می باشند که با در نظر گرفتن آن ها می توانید بهترین شب زندگیتان را خاطره سازی کنید.

  • کوتاه کردن لیست مهمانان عروسی
  • فکر کردن درباره مکان برگزاری جشن عروسی
  • تمرکز کردن روی موارد پر اهمیت 
  • کمک گرفتن از دیگران
  •  پایبند  بودن به خودتان 
انتخاب مکان برگزاری جشن عروسی

کوتاه کردن لیست مهمانان عروسی

اولین مورد از نکاتی برای برنامه ریزی یک عروسی کوچک و کم هزینه که می خواهیم در این بخش به شما خوبان معرفی کنیم، کوتاه کردن لیست میهمان هایتان می باشد.
درست است که شما دوست دارید همه اقوام و دوستان در بهترین شب زندگیتان با شما همراه باشند اما این مسئله هزینه بسیار زیادی در بردارد که شاید به خاطر شرایط مالی نتوانید از عهده آن بربیاید.
بنابراین ما به شما توصیه می کنیم که لیست میهمان های خود را کوتاه کنید و تنها افرادی که بسیار به شما نزدیک می باشند را در جشن خود میزبانی کنید.
به خاطر داشته باشید که تعداد میهمان های شما هر چه بیشتر باشند شما نیاز دارید به دنبال تالار بزرگ یا باغ های وسیع باشید که ظرفیت پذیرایی از میهمان های شما را داشته باشند.
در این صورت باید هزینه زیادی بایت رزرو تالار، هزینه شام و سایر موارد مورد پذیرایی از میهمان های خود پرداخت کنید.
اگر یک عروسی واقعاً صمیمانه و مقرون به صرفه می خواهید توصیه ما به شما این است که لیست مدعوین تان بین 50 الی 100 نفر باشد. 

فکر کردن درباره مکان برگزاری جشن عروسی

تا به حال شده که بخواهید جشن عروسیتان را در مکان هایی به غیر از تالار و باغ تالار که هزینه های زیادی دارند برگزار کنید؟! وقتی تعداد میهمان های شما کم باشند به راحتی می توانید در مکان هایی به غیر از تالارهای بزرگ و پر زرق و برق همچون سالن اجتماعات، روف گاردن و حتی خانه پدری نیز حشن عروسیتان را به زیباترین شکل ممکن برگزار کنید.

برگزاری جشن عروسی کوچک و کم هزینه

تمرکز کردن روی موارد پر اهمیت 

یکی دیگر از نکاتی برای برنامه ریزی یک عروسی کوچک و کم هزینه این است که تمرکز خود را از روی موارد بی اهمیت برداشته و بیشتر روزی مواردی تمرکز داشته باشید که از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.
برای مثال: اگر رقص برای شما چندان اهمتی ندارد می توانید dj را از جشن خود حذف کنید و به جای آن از سیستم های صوتی استفاده کنید و هزینه dj را به کارهای پر اهمیت دیگری مثل شام عروسی یا کیک جشن خود اختصاص دهید.
یا اینکه شاید عروس خانم دوست نداشته باشد لباس عروس دنباله دارد پف دار به تن کند، به جای ان می توانید یک لباس ساده و زیبا تهیه کنید و هزینه مربوط به لباس عروس را برای عکاس و فیلمبردار بهتر کنار بگذارید که از لحظه به لحظه جشن شما فیلم و عکس های یادگاری بگیرند.
به خاطر داشته باشید که فراموش کردن یک سری کارهای پر هزینه عروسی نه تنها به کاهش لیست کارهایی که باید برای تهیه مقدمات عروسی انجام دهید کمک می کند بلکه هزینه های شما را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

کمک گرفتن  از دیگران

زمانیکه بحث عروسی های کوچک  و کم هزینه می شود به این معنی نیست که دست تنها باید همه کارهای را انجام دهید.
عروسی که بزرگ برگزار شود و چه کوچک کارهای زیادی دارد که به تنهایی انجام دادن آن ها بسیار سخت می باشد.
بنابراین در امور مربوط به برگزاری جشن حتما از دوستان و خانواده کمک بگیرید.
تقسیم کارها و کمک گرفتن از بستگان و دوستان در کاهش هزینه های عروسی تأثیر زیادی داشته و کمی هم از فشار و استرس انجام کارها که روی دوش شما می باشد برداشته می شود.

پایبند  بودن به خودتان 

شاید صحبت کردن در مورد عروسی کوچک و کم هزینه با دیگران موجب شود تا آن ها حرف هایی بزنند که ذهن شما را درگیر کند و اندکی فشار و ناخوش آیندی را تجربه کنید. 
اما اصلا نگران نباشید این فشارها ممکن است از طرف خویشاوندانی باشد که دعوت نشده اند و از این جهت احساس خوبی ندارند. شما بر تصمیمی که گرفته اید مسمم باشید.

نکات مهم برای برگزاری جشن عروسی کوچک و کم هزینه

در نهایت اینکه 

به عنوان حُسن ختام باید بگوییم که عروس و دامادهای عزیز این نکته مهم را توحه داشته باشید که جشن عروسی متعلق به شما می باشد و شما باید از آن لذت ببرید. بنابراین هیچ نوع فشار و اجباری را تحمل نکنید. 
هرکسی را دوست دارید به جشن خود دعوت کنید، سنت ها را بشکنید و یک جشن ساده بگیرید. نکاتی برای برنامه ریزی یک عروسی کوچک و کم هزینه که در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم را هم مد نظر داشته باشید.
این نکته راهم به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان برای برگزاری مراسم عروسی خود زیر بار قرض و بدهی نروید. 
شما عروس و دامادهای عزیز می توانید برای کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر از طریق سایت banktalar.com با ما، در ارتباط بوده و راهنمایی های لازمه را دریافت کنید.
ما سعی کرده ایم تا در این مجموعه به معرفی بهترین و با کیفیت ترین تالارها، باغ تالارها و تشریفات عروسی اشاره کرده و درباره خدمات هر یک از آن ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.
 

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید