بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار مجلل مهر و ماه
تالار پذیرایی قصر وصال
باغ تالار عمارت صفا جو
تالار هتل بزرگ ارم
تالار پذیرایی سهیل
باغ تالار عمارت یاسین
تالار هتل شایان ورامین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

نکاتی برای برنامه ریزی بودجه عروسی

برای اینکه بتوانید جشن عروسیتان را آنطور که دوست دارید برگزار کنید باید درباره نکاتی برای برنامه ریزی بودجه عروسی کمی اطلاعات داشته باشید.

در مقاله امروز می خواهیم به چند نمونه از این نکات اشاره داشته باشیم و کمی درباره آن ها با شما عروس و دامادهای عزیز صحبت کنیم.

مهم ترین نکات برای برنامه ریزی بودجه عروسی

از مهم ترین موارد و نکاتی برای برنامه ریزی بودجه عروسی که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید آنطور که دوست دارید جشن عروسیتان را برگزار کنید موارد زیر می باشند.

  • جلوگیری از افزایش تعداد در لیست مهمان
  • مراسم را در خانه یا خارج از خانه بگیرید
  • غذا را خودتان تهیه کنید یا اینکه یک رستوران آشنا
  • از گلهای کمتری استفاده کنید
  • خودتان کارت دعوت طراحی کنید
  • هزینه پذیرایی در نوشیدنی و میوه و شیرینی را کنترل کنید
  • خریدن لباس
  • حلقه های نامزدی مقرون به صرفه را انتخاب کنید
بهترین برنامه ریزی بودجه عروسی

جلوگیری از افزایش تعداد در لیست مهمان

اینکه شما دوست دارید برای جشن عروسیتان از تمام دوستان و اقوام دعوت کنید تا در این روز مهم کنار شما باشند یک امر طبیعی است اما آیا از پس هزینه جشن عروسی با این همه میهمان برمی آید؟!

برای صرفه جویی در هزینه های مربوط به جشن عروسی دعوت کردن تعداد زیادی میهمان نمی تواند ایده جالب و مناسبی باشد. به این موضوع دقت داشته باشید که با اضافه کردن هر یک نفر میهمان به جشن عروسیتان هزینه های جشن را نیز افزایش خواهید داد.

بنابراین پیشنهاد و توصیه ما به شما عزیزان این است که سعی کنید افراد کمتری را به جشن خود دعوت کنید که با آن ها صمیمی تر می باشید.

مراسم را در خانه یا خارج از خانه بگیرید

دومین مسئله از نکاتی برای برنامه ریزی بودجه عروسی مربوط به انتخاب مکان برگزاری جشن عروسی می باشد.

اجاره تالار، باغ تالار و... هزینه بسیار زیادی دارد. بنابراین اگر بودجه کافی برای این کار را ندارید می توانید از خانه خود یا اقوام نزدیک و یا یک پارکینگ عمومی زیبا برای جشن عروسی خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید اگر میخواهید مراسم را در فضای باز برگزار کنید از قبل شرایط آب و هوایی را بررسی کنید تا در روز مراسم مشکلی همچون بارندگی و… پیش نیاید.

غذا را خودتان تهیه کنید یا اینکه یک رستوران آشنا

اگر تصمیم گرفته اید تا در خانه خود یا اقوام جشن عروسیتان را برگزار کنید پیشنهاد می کنیم که از یک تیم تشریفات عروسی مشورت های لازم را دریافت کنید.

برای تهیه غذا هم بهترین کار این است که به کمک خانواد غذای مورد نظر را آماده کنید یا اگر دوست یا آشنایی دارید که در رستوران فعالیت دارند از آنها بخواهید که غذای شب عروسی شما را برایتان آماده کنند.

جلوگیری از افزایش تعداد میهمان ها در لیست دعوت

از گلهای کمتری استفاده کنید

از آنجایی که برای دیزاین و طراحی مکان برگزاری جشن عروسیتان می بایست از گل های متنوع و زیبا استفاده کنید توصیه می کنیم که تعداد کمتری گل تهیه و خریداری کنید.

گلها بعد از گذشت چند ساعت پلاسیده می شوند و به درد نمی خورند بنابراین به چند دسته گل اکتفا کنید یا به جای خرید گلهای طبیعی از گل مصنوعی استفاده کنید.

خودتان کارت دعوت طراحی کنید

تهیه کارت عروسی کار سخت و دشواری نیست بنابراین طراحی آن می تواند برایتان جذاب هم باشد. برای ایده گرفتن جهت تهیه کارت می توانید به سایت های مختلف سر بزنید.

هزینه پذیرایی در نوشیدنی و میوه و شیرینی را کنترل کنید

هیچ لزومی ندارد که برای پذیرایی از میهمان هایتان چند نوع نوشیدنی، میوه و شیرینی تهیه کنید. انتخاب یک نمونه از هر وسیله پذیرای هم انتخاب مناسبی است.

خریدن لباس

از سفارش لباس‌های خاص پرهیز کنید. بنابراین لباسی را بخرید که بعدها هم بتوانید از آن استفاده کنید. اگر هم نمی خواهید هزینه زیادی بپردازید می توانید لباس مد نظرتان را اجاره کنید.

حلقه های نامزدی مقرون به صرفه را انتخاب کنید

حلقه عروسی جز مهمی از خریدهای مراسم عروسی می باشد و نماد تعهد عروس و داماد نسبت به یکدیگر می باشد. اما قرار نیست برای خرید آن هزینه گزافی بپردازید.

لزومی ندارد که از فلزات خیلی گرانبها برای حلقه های ازدواج خود استفاده کنید. فراموش نکنید که این فلسفه حلقه ازدواج است که مهم می باشد نه جنس فلزی که در آن به کار رفته است.

کارت دعوت عروسیتان را خودتان طراحی کنید

در نهایت اینکه

ما سعی کردیم تا امروز و در این مقاله اشاره ای به نکاتی برای برنامه ریزی بودجه عروسی داشته و کمی درباره آن ها اطلاعات در اختیارتان قرار دهیم.

آگاهی از این نکات به شما کمک خواهد کرد چنانچه نمی توانید از پس خرج های زیاد جشن عروسی بربیاید با یک برنامه ریزی و مدیریت به جا با همان هزینه ای که در اختیار دارید بهترین و با شکوهترین جشن عروسی که دوست دارید را برگزار کنید.

در صورتیکه باز هم در این مورد سوال یا پرسشی برایتان به وجود آمده است می توانید با مشاوران ما از طریق سایت banktalar.com در میان بگذارید.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید