بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار عمارت یاسین
تالار پذیرایی سهیل
تالار هتل بزرگ ارم
باغ تالار عمارت صفا جو
تالار هتل شایان ورامین
تالار پذیرایی قصر وصال
باغ تالار مجلل مهر و ماه
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

آداب و رسوم برگزاری مراسم عروسی مختص بزرگسالان

آماده کردن لیست میهمان ها از مهم ترین کارهای مربوط به تشریفات عروسی می باشد زیرا طبق آن لیست است که شما تصمیم میگیرید چه کسانی را به جشن خود دعوت کنید. برخی از عروس و دامادها ترجیح می دهند که با شرایط این روزها و بخاطر ویروس کرونا تنها میزبان افراد بزرگسال فامیل باشند. بنابراین باید با آداب و رسوم برگزاری مراسم عروسی مختص بزرگسالان بخوبی آشناییت داشته باشند.

نوع دعوت و آداب و رسوم عروسی مختص بزرگسالان

برای اینکه در این مورد مشکلی پیش نیاید و دیگر افراد فامیل دلخور نشوند  شما باید یک سری کارها را به درستی و با در نظر گرفتن آداب و رسوم هر دو طرف( عروس و داماد) انجام دهید.

دعوت از بزرگسالان فامیل یک راه آسان و کوتاه برای لیست میهمان های شما می باشد.

برای برگزاری جشن این چنینی شما می بایست همان تدارکات عروسی های کلی را در نظر داشته باشید تنها فرقش این است که در جشن شما خردسال، کودک و گاها نوجوان ها نیز حضور ندارند.

شما باید موقعیت مکانی که می خواهید جشن خود را در آنجا برگزار کنید، استایل ، تم و همه کار هایی که قرار است در روز عروسی انجام شوند را مد نظر داشته باشید.

شاید با خودتان فکر کنید که ممکن است آن دسته از دوستان و اقوام که بچه خردسال دارند از نحوه دعوت شما ناراحت شوند اما مهم شما هستید و شک نداشته باشید تعداد زیادی از میهمان ها با شما هم عقیده هستند زیرا دوست دارند شبی را همچون سال های اول ازدواج خود با همسرشان تنها به جشن و میهمانی بروند.

آداب و رسوم جشن عروسی خانوادگی

نکات مهم آداب و رسوم مراسم عروسی مختص بزرگسالان

برای اینکه جشن عروسی را آنطور که دوست دارید و تنها با حضور میهمان های بزرگسال خود برگزار کنید باید نکات مهم زیر را در نظر داشته باشید.

به خاطر داشته باشید با حفظ و رعایت آداب و رسوم مراسم عروسی مختص بزرگسالان بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که درباره پارامترها یک عملکرد واقعی و قاطع داشته باشید.

  • استثنا قائل نشوید
  •  روی عقیده خودتان پا فشاری کنید
  •  کاملا صریح باشید
  •  اطلاع رسانی کنید

استثنا قائل نشوید

اولین مسئله که باید در آداب و رسوم برگزاری مراسم عروسی مختص بزرگسالان به آن توجه زیادی داشته باشید این است که اصلا برای شخص یا اشخاصی در میان دوست و فامیل استثنا قائل شوید.

اگر قرار است که جشن شما تنها مختص برزگسالان باشد می بایست برای همه فامیل به یک صورت باشد نه اینکه مثلا: شما یک دوست صمیمی دارید که فرزند کوچک دارد. او را به اتفاق فرزند و سایر اعضاء خانواده دعوت کنید و مابقی اقوام را به صورت زوج( زن و شوهر).

روی عقیده خودتان پا فشاری کنید

اگر واقعا بر تصمیمی که گرفته اید مطمئن هستید و تنها می خواهید میهمان های شما افراد بزرگسال فامیل( از 23 سال به بالا) باشند نباید به هیچ دلیلی از تصمیمی که گرفته اید پشیمان شوید.

پس روی عقیه خود مصمم باشید تا جشن عروسی همانطور که دوست دارید برگزار شود.

کاملا صریح باشید

خجالت و رودربایسی را کنار گذاشته و به طور کاملا صریح درباره تصمیمی که گرفته اید با خانواده هایتان صحبت کنید.

بهترین کار برای اینکه همه اقوام و دوستان که به جشن خود دعوت می کنید را مطمئن سازید که جشن تنها مختص بزرگسالان می باشد باید تا جایی که امکان دارید صریح باشید.

در کارت عروسی تنها نام افرادی را ببرید که به جشن شما دعوت شده اند. مثلا: جناب آقای محمدی و خانم محمدی

آداب و رسوم برگزاری جشن عروسی مختص بزرگسالان

اطلاع رسانی کنید

برای سرعت دادن به کارهای عروسی و با رعایت آداب و رسوم برگزاری مراسم عروسی مختص بزرگسالان، می توانید از اطرافیان خود بخواهید که برایتان اطلاع رسانی کنند.

به خانواده، دوستان اطلاع دهید که جشن عروسی شما تنها با حضور افراد بزرگسال برگزار می شود و حضور هر فرد زیر مثلا 23 سال به جشن شما ممنوع است.

هیچ نیازی نیست شما این مسئله را به قول معروف در بوق و کرنا کنید همین که میهمان ها متوجه شوند که شما چه تصمیمی دارید و سبک برگزاری جشن عروسی به چه صورت می باشد کافی است.

جمله بندی کارت عروسی مختص بزرگسالان

در مقالات قبلی برایتان شرح دادیم که چطور متن پشت کارت عروسی خود را بنویسید. در این مقاله می خواهیم به شما عروس و دامادهایی که تنها میهمانهای شما بزرگسالان فامیل می باشند آموزش دهیم که کارت دعوت آن ها را به چه صورت باید بنویسید.

شاید بسیاری از شما عزیزان از نوشتن این موضوع روی کارت امتناع کنید. به خاطر داشته باشید این مسئله آنقدر هم مشکل نیست که نتوانید از پس آن بربیایید. بنابراین به طور واضح این مسئله را بیان کنید. روی کارت بنویسید که جشن عروسی فقط مختص بزرگسالان می باشد.

نحوه نوشتن کارت عروسی مختص بزرگسالان

در نهایت اینکه 

در این مقاله سعی کرده ایم تا جایی که امکان دارد به برخی از  آداب و رسوم برگزاری مراسم عروسی مختص بزرگسالان اشاره ای داشته باشیم و شما خانواده های عزیز را در این امر راهنمایی کنیم.

 

شما عزیزان می توانید برای راهنمایی بیشتر با مشاوران و همکاران ما از طریق سایت banktalar.com در ارتباط باشید. 


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید