بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار عمارت صفا جو
باغ تالار مجلل مهر و ماه
تالار پذیرایی قصر وصال
تالار پذیرایی سهیل
تالار هتل بزرگ ارم
باغ تالار عمارت یاسین
تالار هتل شایان ورامین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

برگزاری عقد و عروسی در سالن اجتماعات و منزل

به خاطر شرایط اقتصادی که این روزها با آن روبرو هستیم برخی از عروس و دامادها ترجیح می دهند هزینه را کاهش دهند و با یک جشن عروسی کوچک و مختصر در سالن اجتماعات یا منزل خود زندگی مشترک خود را آغاز کنند. اما این کار آسان است؟ به راحتی می توان کارهای مربوط به برگزاری عقد و عروسی در سالن اجتماعات و منزل را انجام داد.

به خاطر شیوع ویروس کرونا بسیاری از تالارهای عروسی غعالیت خود را متوقف کرده اند و آن دسته از تالارها هم که فعال می باشند با توجه به شرایط اقتصادی و گرانی طبیعتا افزایش قیمت داشته اند.

این مسائل باعث شده است که برخی از عروس و دامادها بیخیال برگزاری جشن عروسی مجلل شوند و بخواهند یک جشن کوچک برگزار کنند که هم در این اوضاغ کرونایی برای دوستان و اقوام خطری نداشته باشد و هم در هزینه هایشان صرفه جویی کنند.

ما می خواهیم به کمک این دوستان آمده و آنچه که باید در برگزاری جشن عروسی در منزل یا سالن اجتماعات به آن توجه داشته باشند را در اختیارشان قرار دهیم.

کارهای لازم برای برگزاری عقد و عروسی در سالن اجتماعات و منزل

  • تعمیرات در فضای حیاط خانه یا باغ شخصی
  • شناسایی بخش‌های مختلف خانه و حیاط خانه 
  • اطمینان پیدا کردن از مناسب بودن سرویس بهداشتی 
  • دسترسی به پریز برق کافی 
  • اختصاص دادن فضاهای مناسب به استیج رقص و جایگاه مهمانان و عروس و داماد
  • محلی اختصاصی برای آماده‌سازی و سرو غذا 
  • استخدام تعدادی خدمتکار برای پذیرایی از مهمان‌ها و شستشوی ظروف مراسم عروسی 
  • مشخص کردن مسیر ورود مهمان‌ها 
  • محلی برای تعویض لباس مهمان‌ها 
باغ اختصاصی برای برگزاری جشن عروسی

تعمیرات در فضای حیاط خانه یا باغ شخصی

اگر می خواهید جشن عروسی را در منزل پدری خود برگزار کنید یا باغ اختصاصی دارید باید از سالم بودن تجهیزات خانه همچون شیرآلات و سنگ فرش ها مطمئن باشید.

انجام و رفع ایرادات این چنینی را باید در اولویت کارهای مربوط به جشن عروسی خود قرار دهید. برای انجام تعمیرات مربوط به خانه برنامه‌ریزی منظمی داشته باشید و آن را به تعویق نیندازید .

شناسایی بخش‌های مختلف خانه و حیاط خانه 

برای جلوگیری کردن از اتفاقات ناخوشایند و ناگهانی در روز عروسی بخش های مختلف خانه، باغ اختصاصی و یا سالن اجتماعاتی که مد نظرتان می باشد را بخوبی بررسی کنید که نیازی به بازسازی و نصب سازه های موقت نداشته باشد.

اطمینان پیدا کردن از مناسب بودن سرویس بهداشتی 

بدون شک سرویس بهداشتی مکانی که برای جشن عروسی خود انتخاب کرده اید ظرفیت کافی برای بیش از 50 میهمان را ندارد برای رفع این مسئله می توانید اگر خیاط خانه بزرگ می باشد از کانکس‌های سرویس بهداشتی یا سرویس‌های بهداشتی‌های قابل حمل استفاده کنید.

دسترسی به پریز برق کافی 

در طول مراسم میهمان ها نیاز دارند که تلفن های همراه خود را به برق وصل کنند تا شارژ شود. علاوه بر میهمان ها گروه فیلمبرداری و موزیک نیز به پریز برق نیاز دارند.

بنابراین سعی کنید سه راهی و پریز برق های متعددی را در کنار میز ها قرار دهید.

نکات مهم در انتخاب کنرینگ عروسی

اختصاص دادن فضاهای مناسب به استیج رقص و جایگاه مهمانان و عروس و داماد

جایگاهی که برای عروس و داماد در نظر میگیرید باید به گونه ای باشد که در دید میهمان ها باشند. پس قبل از اینکه میز پذیرایی میهمان ها چیده شود باید مکان مناسبی را برای جایگاه عروس و داماد در نظر بگیرید.

محلی اختصاصی برای آماده‌سازی و سرو غذا 

با توجه به تعداد میهمانهایی که دعوت کرده اید بدون شک آشپزخانه محل کوچکی برای پخت و پز غذا می باشد. برای حل این مشکل می توانید یا از بیرون غذا سفارش دهید یا اینکه پارکینگ خانه را به آشپزخانه تبدیل کنید.

استخدام تعدادی خدمتکار برای پذیرایی از مهمان‌ها و شستشوی ظروف مراسم عروسی 

برای اینکه حجم زیاد کارها شما را خسته نکند و بخوبی بتوانید از میهمان هایتان پذیرایی کنید می توانید با موسسات تشریفات عروسی قرار داد بسته و تعدادی نیروی خدماتی استخدام کنید تا از میهمان های شما به بهترین شکل ممکن پذیرایی کنند.

همچنین از تشریفات مجالس می توانید برای سایر کارهایی که تا به اینجا به آن ها اشاره کرده ایم هم کمک بگیرید. 

مشخص کردن مسیر ورود مهمان‌ها 

اگر خانه و باغ بزرگی دارید ممکن است در زمان ورود میهمان ها دچار مشکل شوند. پس بهترین کار این است که از تالارها و باغ تالارها برای ورودی میهمان های خود ایده بگیرید.

بادکنک آرایی، گل آرایی، شمع آرایی و پهن کردن فرش قرمز برای درب ورودی میهمان ها ایده های جذاب و زیبایی می باشند.

طراحی محل رقص میهمان ها

در نهایت اینکه 

ما سعی کرده ایم تا به اختصار هر آنچه در برگزاری عقد و عروسی در سالن اجتماعات و منزل به شما کمک می کند را در قالب این مقاله در اختیارتان قرار دهیم.

برای راهنمایی های بیشتر می توانید با مشاوران ما از طرریق سایت banktalar.com در ارتباط باشید.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید