بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار عمارت صفا جو
تالار هتل بزرگ ارم
تالار پذیرایی سهیل
تالار هتل شایان ورامین
باغ تالار عمارت یاسین
تالار پذیرایی قصر وصال
باغ تالار مجلل مهر و ماه
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

اهمیت تهویه هوا در طراحی تالار های تشریفاتی

یکی از مهم ترین مواردی که باید در زمان انتخاب مکان برگزاری جشن عروسی خود به آن توجه زیادی داشته باشید تهویه هوای تالار می باشد. خب، درباره انتخاب و مجهز کردن سیستم تهویه مناسب برای مکان های برگزاری جشن عروسی باید بگوییم که این کار برعهده تیم طراحی تالار یا تشریفات عروسی می باشد. در این مقاله بیشتر می خواهیم با شما درباره اهمیت تهویه هوا در طراحی تالارهای تشریفاتی صحبت کنیم.

تهویه هوای تالار عروسی

تامین کردن هوای مناسب در روزهای گرم تابستانی و روزهای سرد زمستانی از ضروری ترین موارد مورد نیاز در فضاهای عمومی همچون تالار یا باغ تالار عروسی می باشد.

بنابراین اهمیت تهویه هوا در طراحی تالارهای تشریفاتی به وضوح مشخص است.

با توجه به این مسئله که مراسم و جشن های بزرگی در تالارها برگزار می شود و با توجه به جمعیت زیادی که در یک مکان سرپوشیده وجود دارد مجهز بودن به یک سیستم تهویه هوای مطبوع امری واجب می باشد که صاحبان تالارها باید به این مسئله توجه زیادی داشته باشند.

این سیستم در کنار تجهیزات کارآمد خود به طور موثری می توانند در زمانیکه سرشار از ازدحام جمعیت می باشد یا در شرایطی که پرسنل در حال آماده سازی سالن و طبخ غذا می باشند راحتی و آسایش را برای همگان فراهم کند.

بهترین راه تهویه هوای تالار عروسی

هدف از سیستم های تهویه در تالارعروسی

به طور کلی باید بگوییم که هدف از مجهز کردن تالارها به سیستم تهویه هوا، کنترل کردن دمای هوای تالار به وسیله تولید جریان هوای سرد و گرم است که با استفاده از این سیستم می توان رطوبت فضای سالن را نیز تامین کرد.
طراحان تالارهای عروسی به این مسئله توجه داشته باشید که به خاطر مدت زمان برگزاری جشن هایی همچون جشن عروسی در تالار که معمولا کوتاه می باشند باید سیستم تهویه به گونه ای انتخاب شود که در مدت زمان برگزاری مراسم نیاز به تعویض نداشته باشند.

فراموش نکنید که در صورت عدم استفاده از سیستم تهویه مطبوع مرکزی باید تجهیزات تهویه در فضاهای مختلف به گونه ای طراحی شوند که در تمام مراسم قابلیت تهویه مداوم وجود داشته باشد.
 

وظایف اصلی سیستم تهویه هوا 

  • کنترل دمای محیط به ‌وسیله‌ ی سرمایش و گرمایش دهی 
  • کنترل رطوبت به ‌وسیله ‌ی خشک‌ کردن و رطوبت دهی  
  • کنترل سرعت وزش هوا 
  • تصفیه هوا و به وجود آوردن هوای پاک و سالم  
  • ضدعفونی و ایزوله کردن هوا در محیط‌ های پزشکی و بیمارستان‌ها   
  • از بین بردن بو و گازهای سمی
 بهترین سیستم تهویه هوا برای تالار

انواع سیستم های تهویه مطبوع تالار

درباره اهمیت تهویه هوا در طراحی تالار های تشریفاتی باید بدانید که چه نوع سیستم های تهویه برای شما مناسب تر می باشند تا از آن ها در تالار خود استفاده کنید.
سیستم های تهویه هوا که برای تالارهای عروسی مناسب می باشند شامل سه دسته زیر هستند که در ادامه درباره هر یک از آن ها به اختصار توضیحاتی را عنوان کرده ایم.

  1. سیستم چیلر و هواساز و بویلر
  2. سیستم پکیج یونیت و بویلر
  3. سیستم ایرواشر(سرمایش و تبخیر)

سیستم چیلر و هواساز و بویلر

سیستم های چیلر وظیفه ای که دارند تولید کردن آب سرد می باشد و در نقطه مقابل آن ها بویلرها آب گرم تولید می کنند.
قیسما های دیگر این سیستم ها هواسازها و غن کویل هاسس هستند کههواری ورودی را فیلتر کرده و باعث می شوند رطوبت ورودی تنظیم شود.

سیستم پکیج یونیت و بویلر

این سیستم از جمله پرکاربردترین سیستم های تهویه هوا برای تالار می باشد. روند کاری آنها همچون سیستم قبلی می باشد اما یک مزیت خاص دارند و آن هم این است که بسیار یکپارچه می باشند و نیاز به اجرا و اتصال دو دستگاه به یکدیگر نمی باشد.

سیستم ایرواشر(سرمایش و تبخیر)

آخرین نوع از انواع سیستم تهویه برای تالارها سیستم ایرواشر می باشد که همچون کولرهای آبی عمل می کنند.
این سیستم می تواند سرمایش و گرمایش فضا را بخوبی تامین نماید اما در صورتیکه نیاز به گرمایش باشد نیاز است که دستگاه را به یک پکیج بویلر متصل شود. 
از مزایای سیستم ایرواشر عدم نیاز هواساز و هزینه ی متناسب است و از معایب آن این است که رطوبت هوا نیز قابل کنترل نمی باشد.

اهمیت تهویه هوا در طراحی تالار های تشریفاتی

در نهایت اینکه 

بدون شک هرگر نمیتوان منکر اهمیت تهویه هوا در طراحی تالار های تشریفاتی شد.

بنابراین باید در زمان طراحی و دیزان تالار یا باغ تالاری که مدیریت آن رابرعهده دارید به این مسئله توجه زیادی داشته باشید و از بهترین و با کیفیت ترین سیستم استفاده کنید.
 

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید