بستن

باغ تالار ورسای

تالار هتل شایان ورامین
تالار پذیرایی سهیل
باغ تالار عمارت یاسین
باغ تالار عمارت صفا جو
تالار پذیرایی قصر وصال
تالار هتل بزرگ ارم
باغ تالار مجلل مهر و ماه
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

حق سرویس و مالیات بر ارزش افزوده چیه و چقدر هست؟

برای بسیاری از عروس و دامادهایی که به تالارهای مختلف برای رزرو جشن عروسی خود سر زده اند این سوال پیش آمده است که این مالیات بر ارزش افزوده چیست و چرا باید این هزینه را به تالار پرداخت کنند. خب، امروز تیم بانک تالار می خواهد با شما دوستان عزیز همراه شده و درباره اینکه حق سرویس و مالیات بر ارزش افزوده چیه و چقدر هست؟ با شما صحبت کند.

فلسفه مالیات بر ارزش افزوده

حتما برای شما هم پیش آمده است که در زمان خرید مایجتاج خود یا مثلا برای خرید یک قطعه طلا هزینه ای که برای شما حساب می شود ارزش افزوده نیز برایتان در نظر گرفته شود و در فاکتور شما ثبت شود.

باید بگوییم که یک محصول یا یک قطعه طلا از زمانی که تولید و ساخته می شود تا زمانی که عرضه شود و به مشتری تحویل داده شود باید مراحل متعددی از تولید تا تکمیل را پشت سر بگذارد تا به دست شما برسند به عنوان مشتری و مصرف کننده برسند.

در این بین به تفاوت ارزش ماده اولیه با محصول نهایی ارزش افزوده گفته می شود که در زمان خرید شما باید آن را علاوه بر هزینه اصلی پرداخت کنید.

در حقیقت باید بگوییم که مالیات و عوارض ارزش افزوده نوعی مالیات غیرمستقیم است که بر اساس ارزش افزوده کالاها و خدمات طی دوره‌های سه ماهه، از سوی سازمان محاسبه و مطالبه می‌شود.

درصد مالیات بر ارزش افزوده چیست؟

مالیات بر ارزش افزوده تالارهای پذیرایی چطور حساب می شود

حال که با فلسفه ارزش افزوده آشنا شدید می خواهیم به سراغ بحث مربوط به ارزش افزوده تالارهای عروسی رفته و دراین مورد با شما عزیزان صحبت کنیم.

تمام واحدهای صنفی زیرمجموعه اتحادیه صنف دارندگان تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس باید مالیات بر ارزش افزوده را از مشتری دریافت و به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند.

هزینه های تالار که شامل ارزش افزوده می باشد

تمام اقلام مندرج در فاکتورهای تالار اعم از غذا و خدمات مشمول  مقدار 9 درصد به عنوان مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

هزینه وردی تالارهای عروسی بر ارزش افزوده تاثیر می گذارد
 

تهیه و توزیع غذا مشمول ارزش افزوده است؟

یکی از دیگر از مواردی که در زمان انتخاب و رزو تالار برای عروس و دامادها به وجود می آید این است آیا غذای تالار و تهیه آن نیز شامل ارزش افزوده می باشد یا خیر؟!
در پاسخ به این سوال که آیا تهیه و توزیع غذا شامل ارزش افزوده می باشد یا خیر باید بگوییم براساس معافیت مالیات بر ارزش افزوده یک سری از مشاغل که در زمینه تولید و توزیع غذا فعالیت دارند مشمول پرداخت ارزش افزوده نیستند. این گروه‌های شغلی عبارتند از:
  • واحدهای عرضه‌ جگر، دل، قلوه
  • کله پاچه
  • کبابی
  • آش و حلیم
  • اغذیه‌فروشان خرد (فست فودها)
  • واحدهای بیرون‌بر
  • کترینگ‌های تهیه غذا
اما تمام واحدهای صنفی زیرمجموعه اتحادیه صنف دارندگان تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس باید مالیات بر ارزش افزوده را از مشتری دریافت و به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند.

محاسبه مالیات بر ارزش افزوده تالارها چگونه انجام می شود

در تهایت اینکه 

با توجه به تمام مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم امیدواریم که توانسته باشیم پاسخ شما دوستان عزیز را درباره این سوال که حق سرویس و مالیات بر ارزش افزوده چیه و چقدر هست؟ را بخوبی عنوان کرده باشیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران ما از طریق سایت banktalar.com در میان بگذارید.

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید