بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار مجلل مهر و ماه
باغ تالار عمارت صفا جو
باغ تالار مروارید چیتگر
تالار هتل بزرگ ارم
تالار پذیرایی سهیل
تالار هتل شایان ورامین
تالار پذیرایی قصر وصال
باغ تالار عمارت یاسین
مجموعه باغ تالارهای ترانه
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

قیمت وسایل جهیزیه در سال 1400

شروع زندگی مشترک جدید نیازمند داشتن یک سری وسایل اولیه می باشد که ما به اصطلاح به آن ها جهیزیه عروس می گوییم. خب، با شرایط اقتصادی این روزها کمتر خانواده ای می تواند جهیزیه آنچنانی به دختر خود بدهد. به نظر شما قیمت وسایل جهیزیه در سال 1400 چقدر است؟

با چقدر می توانید در سال 1400 جهیزیه ای که دوست دارید را خریداری کنید؟ آیا نیاز است که تمام وسایل گران قیمت و مدرن را برای جهیزیه خود انتخاب کنید.

ما امروز قصد داریم در بانک تالار معرفی مکان های برگزاری کننده جشن عروسی همچون تالار، باغ تالار، تشریفات عروسی، هتل و... را کنار گذاشته و با شما بیشتر درباره اینکه در سال 1400 چطور می توانید بهترین جهیزیه را خریداری کنید و کمی درباره قیمت وسایل جهیزیه در سال 1400 صحبت کنیم.

قبل از خرید جهیزیه این کارهای را انجام دهید

برای اینکه بتوانید با توجه به قیمت وسایل جهیزیه در سال 1400 آنچه که دوست دارید را خریداری کنید بهتر است که کارهای زیر را با حوصله انجام دهید.

 • یک لیست از تمام وسایلی که برای جهیزیه نیاز است تهیه  کنید
 • خرید جهیزیه خود را به دقیقه 90 موکول نکنید
 • برای خرید جهیزیه حتما مشورت بگیرید.
 • وسایل جهیزیه خود را با توجه به خانه جدیدتان انتخاب کنید
 • چشم و هم چشمی نکنید

یک لیست از تمام وسایلی که برای جهیزیه نیاز است تهیه  کنید

اولین و مهم ترین کاری که با توجه به قیمت وسایل جهیزیه در سال 1400 باید انجام دهید این است که لیست وسایلی که در هر جهیزیه وجود دارد را برای خودتان آماده کنید.

مثلا در لیست خود مشخص کنید برای آشپزخانه چه وسایلی نیاز دارید.

تعداد وسایلی که شما باید برای جهیزیه خود خریداری کنید به اندازه ای زیاد می باشند که احتمال فراموش کردن آن ها بالا است. 
 
بنابراین اگر برای خودتان قبل از خرید یک لیست مرتب و دسته بندی شده آماده کرده باشید به راحتی و طبق لیست می توانید خرید آسانی داشته باشید و چیزی از قلم نمی افتد.

نکات مهم درباره خرید جهیزیه در سال 1400

خرید جهیزیه را به دقیقه 90 موکول نکنید

همانطور که در متن بالا هم عنوان کردیم وسایلی که برای جهیزیه باید خریداری شوند به اندازه ای زیاد هستند که نمی توانید آن را در آخرین دقایق انجام دهید.

مثلا برای خرید سرویس چینی خود حتما نیاز نیست ببینید متراژ خانه چقدر است و می توانید این کار را در همان روزهای ابتدایی که تصمیم به خرید گرفته اید انجام دهید.

حتی می توانید برخی از وسایل را سال های قبل از عروسی خریداری کنید بدین صورت در هزینه خرید وسایل جهیزیه خود به نوعی صرفه جویی هم کرده اید و نیاز نیست که تمام وسایل را با توجه به قیمت جهیزیه در سال 1400 تهیه کنید.

برای خرید جهیزیه مشورت بگیرید

قبل از اینکه راهی بازار شوید و خرید جهیزیه خود را آغاز کنید از دوستان و فامیل درباره وسایل برقی مشورت بگیرید. درباره کیفیت وسایل برقی، قیمت فروشگاهی که از آن خرید کرده اند و ....

زمانیکه شما با اطلاع و آگاهی قبلی برای خرید مثلا وسایل برقی و سایر لوازم جهیزیه خود بخواهید اقدام کنید بدون شک خرید بهتری را انجام خواهید داد.


وسایل جهیزیه خود را با توجه به خانه جدیدتان انتخاب کنید

اگر قبل از خرید جهیزیه مشخص شد که خانه ای که قرار است در آن زندگی مشترک خود را آغاز کنید چه سبک و متراژی است سعی کنید که وسایل جهاز خود را متناسب با خانه خود انتخاب کنید.

چرا که بسیاری از خانواده ها هستند که وسایل بسیار زیادی را به عنوان جهیزیه به دختر خانم خود می دهند و بعد از مشخص شدن خانه متوجه می شوند که بسیاری از این وسایل ضرورتی نداشته اند یا اینکه جایی برای آن ها در فضای کوچک خانه وجود ندارد.


چشم و هم چشمی نکنید

مهم ترین نکته که بر روی قیمت وسایل جهیزیه در سال 1400 تاثیر زیادی می گذارد چشم و هم چشمی خانم ها در خرید جهیزیه می باشد.

بهترین کار این است که این چشم و هم چشمی را کنار گذاشته و با توجه به بودجه ای که دارید اقدام به خرید وسایل جهیزیه خود کنید.
 


آماده کردن لیست جهیزیه با قیمت سال 1400

کاهش قیمت جهیزیه در سال 1400

تا به اینجای کار اشاره کردیم که برای خرید وسایل جهیزیه در سال 1400 باید چه کارهایی را در اولویت قرار داده و با توجه به آنها برای خرید آماده شوید.

حال میخواهیم به مواردی اشاره کنیم که در کاهش قیمت جهیزیه در سال 1400 به شما کمک زیادی می کند.
 1. وسایل مورد نیاز خود را اولویت بندی کنید
 2. به سراغ برندهای ایرانی بروید
 3. از بازارهای عمده فروشی خرید کنید
 4. از یک جا خرید کنید 
 5. از شرایط اقساطی مطلع شوید
 وسایل مورد نیاز خود را اولویت بندی کنید
برای اینکه با توجه به افزایش نرخ وسایل در سال 1400 و بودجه ای که در اختیار دارید بتوانید جهیزیه ای که دوست دارید را خریداری کنید بعد از اینکه لیست خرید خود را آماده کردید آن را به دو بخش وسایل ضروری و غیر ضروی تقسیم کنید.

برای خرید ابتدا به سراغ وسایل ضروری بروید و در انتها اگر از بودجه ای که در نظر داشتید باقی ماند می توانید برای خرید وسایل غیر ضروری لیست جهیزیه خود اقدام کنید.

به سراغ برندهای ایرانی بروید
اختلاف قیمتی که در بین وسایل ایرانی و خارجی وجود دارد بسیار چشمگیر می باشد. این روزها هم که محصولات ایرانی به خوبی آزمایش و امتحان خود را پس داده اند.

بنابراین بهترین کار برای کاهش قیمت وسایل جهیزیه در سال 1400 این است که به جای خرید محصولات خارجی به سراغ محصولات ایرانی با کیفیت بروید. 

از بازارهای عمده فروشی خرید کنید 

بهترین کاری که می توانید انجام دهید تا در بودجه مربوط به جهیزیه خود صرفه جویی کنید این است که به جای رفتن به مغازه و فروشگاه های متفرقه یک راست به سراغ بازارهای عمده فروشی وسایل مورد نظر خود رفته و خرید کنید.

مثلا برای خرید سرویس چوپ می توانید به جای رفتن به مبل فروشی سرخیابان خود به بازار مبل تهران، یافت آباد، نعمت آباد و کارگاه های سازنده مراجعه کنید که با قیمت مناسب تری بتوانید سرویس چوب خود را خریداری کنید. 
 
یا برای خرید وسایل برقی به خیابان سه راه امین حضور بروید که از کوچکترین وسایل برقی تا بزرگترین وسایل برقی را می توانید با ضمانت، گارانتی و قیمت مناسب خریداری کنید.

از یک جا خرید کنید  

چه علاقه دارید که مثلا یخچال خود را از یک فروشگاه بخرید و ماشین لباسشویی را از مغازه دیگر؟ با آسودگی خاطر به بازارهای عمده فروشی وسایل مورد نظر خود سر زده و بعد از تصمیم گیری نهایی وارد یک فروشگاه شده و تمام وسایل خود را خریداری کنید. 

اقدامات لازم برای کاهش قیمت در سال 1400

از شرایط اقساطی مطلع شوید
خب، برای بسیاری از خانواده ها این امکان وجود ندارد که  هزینه تمام وسایل مربوط به جهیزیه را یکجا پرداخت کنند. این موضوع اصلا نگران کننده نیست.

بسیاری از فروشگاه ها هستند که با شرایط اقساطی محصولات خود را ارائه میدهند.

بنابراین قبل از اینکه بخواهید خرید جهیزیه را آغاز کنید حتما درباره این فروشگاه ها اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید.

اما توصیه ما به شما عزیزان این است تا جایی که برایتان امکان دارد وسایل خود را به صورت نقدی خریداری کنید یا اگر توان مالی خرید نقدی تمام وسایل را ندارید بخش بیشتر آن را نقد خرید کنید.

خرید اقساطی در ابتدای زندگی مشترک سختی های خاص خود را دارد.

قیمت وسایل جهیزیه در سال 1400

خب، تا به اینجای کار برایتان گفتیم که چه کارهایی را قبل از خرید جهیزیه باید انجام دهید و چطور می توانید قیمت وسایل جهیزیه در سال 1400 را کاهش دهید.

حال می خواهیم به صورت تقریبی لیستی از وسایلی که برای جهیزیه باید بخرید و قیمت های تقریبی آن ها را در اختیارتان قرار دهیم.
 • خرید یخچال و فریزر تقریبا مبلغی بین 20 تا 100 میلیون تومن
 • ماشین لباسشویی تقریبا مبلغ 25 تا 50 میلیون تومن
 • اجاق گاز مبلغ 5 تا 40 میلیون تومن
 • ماشین ظرفشویی مبلغ 20 تا 50 میلیون تومن
 • چرخ گوشت مبلغ 10 تا 20 میلیون تومن
 • سرویس آشپزخانه ( سرویس چینی، سرویس آرکوپال، قاشق و چنگال، سرویس قابلمه، سرویس ادویه جات، سرویس حبوبات، کتری و قوری و...) مبلغی بین 15 تا 100 میلیون تومن
 • پلوپز، سرخ کن، آرام پز مبلغی بین 10 تا 30 میلیون تومن
 • ماکروفر مبلغ 10 تا 35 میلیون تومن
 • فرش 9 متری بین 4 تا 10 میلیون تومن
 • سرویس مبلمان 25 تا 150 میلیون تومن
 • جاربرقی مبلغ بین 800 تا 2500 تومن
 لیست قیمت وسایل جهیزیه در سال 1400
 
در نهایت اینکه 

با توجه به تمام موارد و نکاتی که در متن بالا به آن ها اشاره کرده ایم می توان به صورت تقریبی عنوان کرد که قیمت وسایل جهیزیه در سال 1400 بین 150 تا 200 میلیون تومان می باشد.

همکاران و مشاوران ما از طریق سایت banktalar.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.
 


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید