بستن

باغ تالار ورسای

تالار پذیرایی قصر وصال
باغ تالار مجلل مهر و ماه
باغ تالار عمارت صفا جو
تالار پذیرایی سهیل
تالار هتل شایان ورامین
تالار هتل بزرگ ارم
باغ تالار عمارت یاسین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

چند ایده شگفت انگیز برای تشریفات عروسی در طول تاریخ

برای برگزاری جشن عروسی مکان های مختلفی وجود دارند که شما با توجه به تعداد میهمان ها و نوع برگزاری جشن عروسی خود همچنین با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید می توانید گزینه مناسبی را انتخاب کنید. یکی از زیباتری مکان ها برای برگزاری جشن عروسی باغ تالار می باشد که با وجود فضای بازی که دارد شما می توانید به بهترین شکل ممکن تشریفات عروسی خود را برگزار کنید. برای اینکه بتوانید مراسم عروسی خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کنید با ما همراه باشید تا چند ایده شگفت انگیز برای تشریفات عروسی در طول تاریخ را به شما معرفی کنیم.

ایده های جذابی که باعث می شوند شما برگزاری مراسم عروسی با خدمات و تشریفات مختلف باشید.

ایده شگفت انگیز برای تشریفات عروسی

ایده های جذابی که در ادامه می خواهیم به شما معرفی کنیم باعث می شوند خدمات و تشریفات عروسی شما متفاوت تر از سایر دوستان و اقوام باشد و جشن عروسی خاصی را در تاریخ ثبت کنید.
 
چند ایده شگفت انگیز برای تشریفات عروسی در طول تاریخ در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته اند و جزء خاص ترین ایده های برگزاری جشن عروسی می باشند این ایده ها عبارتند از:
 
 1. مراسم شن و ماسه
 2. مراسم نامه های عاشقانه
 3. مراسم گل رز در باغ تالار و فضای باز
 4. تشریفات مراسم کاشت درخت
 5. بوم نقاشی
 6. مراسم گرم کردن حلقه 
 7. نوشته های ماندگار
ایده جذاب برای تشریفات عروسی
 • مراسم شن و ماسه

اولین ایده جذاب مربوط به تشریفات عروسی مراسم شن و ماسه می باشد. این مراسم یکی از بهترین و زیباترین مراسم های وحدت در جهان به شمار می آید.
 
این مراسم از جمله مراسم هایی است که به خاطر نام خاص و زیبایی که دارد خیلی زود در جهان شناخته شده است و در برخی از کشورها بیشتر زوج ها در تشریفات عروسی خود از این مراسم استفاده می کنند.

برای اینکه بهتر با این ایده تشریفات عروسی آشنا شوید باید بگوییم که برگزار یاین مراسم به دوران بادیه نشین های قدیمی بر میگردد که شیوه نمادینی از وحدت دو روح در یک جسم را به خاطره انگیز ترین شکل ممکن به تصویر میکشد.

برای برگزاری این مراسم شن هایی با دو رنگ متفاوت در دو ظرف شیشه ای ریخته می شوند و در میان این دو ظرف یک ظرف دیگر شیشه ای( خالی) قرار داده می شود.

عروس و داماد ظرف های شن که رنگ آن را از قبل انتخاب کرده اند در دست می گیرند. عروس و داماد باید به طور همزمان ظرف شن های خود را داخل ظرف شیشه ای خالی سرازیر کنند.

وقتی همه شن ها درون ظرف خالی شدند، مسئول برگزاری مراسم ظرف را  کمی تکان میدهد تا رنگ شن ها کاملا با یکدیگر مخلوط شوند. 

در آخر هم صدای دست میهمانان مراسم را به زیبایی به یادها میسپارد  و به پایان میرسد.

ایده جذاب توسط عروس و داماد برای جذابیت جشن عروسی

 • مراسم نامه های عاشقانه

  دومین ایده از چند ایده شگفت انگیز برای تشریفات عروسی در طول تاریخ برگزاری تشریفات مراسم نامه های عاشقانه می باشد.

  این جشن یکی از رمانتیک ترین و به یادماندنی ترین کارهایی که در جشن عروسی خود می توانید انجام دهید. 

  در این مراسم عروس و داماد قبل از اینکه جشن عروسی خود را آغاز کنند برای یکدیگر نامه می نویسند و داخل پاکت های جداگانه قرار می دهند.

  نامه نوشته شده را داخل بطری شراب داخل جعبه قرار می دهند. نکته جالب درباره این جشن این است که اصلا قرار نیست درب جعبه حاوی بطری باز شود.

  نامه های نوشته شده برای مدت زمان یک سال در جعبه شراب نزد عروس و داماد خواهد ماند و باید برای خواندن آن زمانیکه عروس و داماد با یکدیگر کنار آتش هستند باز شده و خوانده شود.

  حتی اگر یک سال بعد از شب عروسیتان به دنبال یک شب رویایی دیگر هستید حتما این مراسم ساده و به یادماندنی را امتحان کنید.

نحوه برگزاری مراسم گل رز در باغ تالار و فضای باز

 • مراسم گل رز در باغ تالار و فضای باز

مراسم گل رز معمولا در تالار و باغ تالار برگزار می شود و همانطور که نام این مراسم مشخص است یک مراسم عاشقانه با نمادی دیرینه است.

متاسفانه آمار دقیقی درباره نحوه شکل گیری این مراسم در دست نمی باشد و اطلاعات کاملی در این مورد وجود ندارد.

اما با تمام این تفاصیل یکی از ایده های جذاب و عاشقانه برای برگزاری جشن عروسی می باشد.

در این مراسم عروس و داماد یک شاخه گل رز به رنگی که نماد عشق میان آن ها است را در دست میگیرند، زمانیکه مراسم شروع شد گل رزها را با یکدیگر عوض می کنند. جالبی این مراسم در این است که خانواده ها هم می توانند در آن شرکت داشته باشند.

به این شکل که آن هم باید گلی را به رنگ های متفاوت از گل انتخابی زوج ها انتخاب کنند و حین اینکه گل ها با هم عوض شدند، همه با هم گل های خود را درون گلدان مد نظر زوجین قرار دهند. 

 
تشریفات مراسم کاشت درخت ایده ای جذاب برای جشن عروسی
 
 • تشریفات مراسم کاشت درخت

  اگر دوست دارید که تا سال ها بعد از زندگی مشترک شاهد رشد کردن روابط بین خود و همسرتان باشید پیشنهاد می کنیم که این رسم زیبا را انجام دهید. تشریفات مربوط به مراسم کاشت درخت یک نماد ماندگار و دیرینه می باشد.

  عروس و داماد نهالی که دوست دارند را قبلا برگزاری جشن انتخاب کرده و حین اجرای مراسم درون گلدانی که در دست ساقدوش ها می باشد می کارند.

 • بوم نقاشی

شما عروس و دامادهای عاشق هنر که دوست دارید مراسم شاد و جذابی را برگزار کنید می توانید مثل یک نقاش زبر دست عمل کنید. بومی که دوست دارید را انتخاب کنید و با دست های عشقتان آن را رنگ آمیزی کنید.

در این مراسم هیچ یک از زوج ها با دست خود بوم را نقاشی نحخواهد کرد بلکه با دست یار زندگیشان این کار را انجام خواهند داد. نکته جالب این مراسم است که میتوانید برای همیشه آن تابلوی نقاشی و یادبودتان را در خانه داشته باشید.

نقاشی روی بوم توسط عروس و داماد از ایده های جذاب تشریفات عروسی

 • مراسم گرم کردن حلقه

نحوه برگزاری این مراسم به این صورت است که عروس و داماد حلقه های ازدواج خود را به دست دورترین میهمان می دهند و هریک از میهمان ها با مهر و محبت و آرزوی خوشبختی برای آن ها حلقه ها را گرم می کنند. آخرین نفراتی که حلقه ها را گرم میکنند پدر و مادر عروس و داماد می باشند.
 
رسم جالب گرم کردن حقله قبل از مراسم عروسی
 
 • نوشته های ماندگار

اما آخرین ایده از چند ایده شگفت انگیز برای تشریفات عروسی در طول تاریخ، مراسم نوشته های ماندگار می باشد. این ایده از بهترین و به یادماندنی ترین ایده های جالب برای برگزاری جشن عروسی می باشد.
 
برای این کار می توانید قبل از اینکه مراسم شروع شود روی صندلی میهمان های خود برچسب های طرح قلب قرار دهید. زمانیکه عاقد دارید مراسم را برگزار می کند میهمان ها باید حال و هوای خود و حسی که در آن لحظه دارند و آرزویی برای زوج ها را روی آن برچسبب ها یادداشت کنند.
 
بعد از اینکه میهمان ها نوشته های یادگاری خود را روی برچسب ها ثبت کردند باید آن ها را داخل ظرفی که در جای مخصوصی از مراسم قرار داده شده است بیاندازند.

مراسم نوشته ها یماندگار توسط میهمان های جشن عروسی

در نهایت اینکه 

امیدواریم که توانسته باشیم با ارائه چند ایده شگفت انگیز برای تشریفات عروسی در طول تاریخ به شما عروس و دامادهایی که دوست دارید مراسم عروسی خاصی برگزار کنید کمک کرده باشیم تا بتوانید یک جشن خاص داشته باشید.
مشاوران و همکاران ما از طریق سایت بانک تالار پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید