بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار مجلل مهر و ماه
تالار هتل بزرگ ارم
تالار پذیرایی قصر وصال
تالار هتل شایان ورامین
تالار پذیرایی سهیل
باغ تالار عمارت صفا جو
باغ تالار عمارت یاسین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

راهنمای انتخاب کارت عروسی

تشریفات مربوط به برگزاری جشن عروسی بسیار زیاد و متنوع می باشد که برخی از آن ها حالت نمادین دارند. انتخاب و خرید کارت عروسی از جمله کارهایی است که جنبه نمادین دارد. اما همین کار نمادین هم برای بسیاری از عروس و دامادها سختی ها و دشواری های زیادی را به وجود آورده است. به همین خاطر در این مقاله می خواهیم با زاهنمای انتخاب کارت عروسی به شما زوج های عزیز کمک کنیم تا بهتر و راحتر کارت عروسی خود را انتخاب کنید.

انتخاب کارت عروسی

کارت عروسی یکی از کارهای مربوط به تشریفات عروسی است که برخی به آن اهمیت زیادی می دهند و برای انتخاب آن از خود وسواس زیاد به خرج می دهند و برخی دیگر به ساده ترین شکل ممکن کارت عروسی خود را بدون هیچگونه دردسری انتخاب می کنند.

نکات مهمی که در راهنمای انتخاب کارت عروسی به شما کمک می کنند تا خیلی راحتر کارت عروسی خود را انتخاب و خریداری کنید عبارتند از:

  1. رنگ کارت
  2. طرح کارت عروسی
  3. سایز کارت
  4. محل قرارگیری متن در کارت عروسی
  5. جنس کارت عروسی
نکات مهم برای انتخاب کارت عروسی
  • رنگ کارت

اولین مسئله که به عنوان ابتدایی ترین مسئله در راهنمای انتخاب کارت عروسی می خواهیم به آن اشاره کنیم رنگی است که شما برای کارت خود انتخاب می کنید.
 
با توجه به این مسئله که اکثریت عروس خانم ها دوست دارند که لباس عروس و دسته گل خود را سفید انتخاب کنند بنابراین بهتر است که ساختار رنگ کارت عروسی را هم بر پایه رنگ سفید انتخاب کنید.

انتخاب کارت های عروسی به رنگ های مانند: رنگ قهوه ای چندان جذاب نخواهد بود و خودتان خیلی زود از این انتخاب پشیمان خواهید شد.

به جای رنگ قهوه ای می توانید از رنگ هایی مانند سرخ آتشین یا نقره ای که جذابیت خاصی دارند استفاده کنید. 

  • طرح کارت عروسی

طراحی کارت عروسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. برای این کار می توانید از ایده های خاصی که مد نظرتان می باشد استفاده کنید تا هم کارت جذابی داشته باشید و هم کارت عروسی خاص.
 
فقط به این نکته توجه داشته باشید که طرح های خیلی عجیب و غریب را انتخاب نکنید و سعی کنید که از چاارچوب آداب و رسوم مربوط به عروسی خارج نشوید.

انتخاب رنگ مناسب برای کارت عروسی

  • سایز کارت

اگر دقت کرده باشید بیشتر کارت های عروسی سایزهای استانداردی دارند اما این مسئله دلیل نمی شود که شما هم کارت عروسی خود را در همان سایزها انتخاب کنید.
 
بهترین سایز برای کارت عروسی، سایزی است که به راحتی داخل کیف های کوچک مجلسی خانم ها یا جیب کنار کت آقایون جای گیرد.

اندازه کوچک بودن کارت یا کارت های مربعی شکل نیز آن قدرها جذاب نیست و از شکوه و ابهت ماجرا می کاهد. 
 
  • محل قرارگیری متن در کارت عروسی

همه عروس و دامادها دوست دارند که کارت عروسی جذابی داشته باشند تا بتواننددر آلبوم یادگاری های خودآن را قرار دهند. 
 
نکته مهمی که باید در زمان انتخاب کارت عروسی خود به آن توجه داشته باشید محل قرارگیری متن داخل کارت می باشد.

به جز نام عروس و داماد بدون شک می خواهید یک متن یا چند بیت شعر زیبا در داخل کارت خود بنویسید. پس باید فضای مناسبی را در کارت عروسی به این جملات و شعرها اختصاص دهید.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که متن مورد نظرتان را در وسط کارت درج کنید تا نام و نام خانوادگیتان بالای کارت درج شود و آدرس مکان برگزاری آدرس در پایین کارت.


ایده های جذاب برای طراحی کارت عروسی

  • جنس کارت عروسی

آخرین مورد از موارد راهنمای انتخاب کارت عروسی مربوط به جنس کارت انتخابی می باشد. در نظر داشته باشید که جنس کارت حتما ضد آب باشد و از مقاومت بالایی هم برخوردار باشد.
 

رسم تحویل دادن کارت های عروسی

تحویل دادن کارت به میهمان های نیز آداب و رسوم خاص خود را دارد. ارسال کارت دعوت عروسی برای دوستان و اقوام توسط پیک موتوری قطعا وجه زیبایی ندارد.

از قدیم و ایام رسم بر این بوده است که خود عروس و داماد به همراه همدیگه یا به صورت تک به تک به درب منزل یا محل کار دوستان و آشنایان رفته و کارت دعوت عروسی خود را به آن ها تحویل می داده اند.
 
 راهنمای انتخاب و خرید کارت عروسی
 
در نهایت اینکه 
 
تک به تک کارهایی که شما برای برگزاری جشن عروسی خود باید انجام دهید لذت و شیرینی خاص خود را دارا می باشند.
 
بنابراین بهترین کار این است که با یک برنامه ریزی مشخص به انجام تک تک آن کارها بپردازید. در نظر داشته باشید که برای انتخاب کارت عروسی ابتدا باید مکان برگزاری جشن خود را مشخص و رزرو کرده باشید سپس کارت عروسی را سفارش دهید.
 
امیدواریم که مقاله مربوط به راهنمای انتخاب کارت عروسی توانسته باشد به شما کمک کند تا کارت عروسی زیبایی را انتخاب کنید.
 

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید