بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار مروارید چیتگر
تالار پذیرایی سهیل
مجموعه باغ تالارهای ترانه
تالار هتل شایان ورامین
تالار پذیرایی قصر وصال
باغ تالار مجلل مهر و ماه
تالار هتل بزرگ ارم
باغ تالار عمارت صفا جو
باغ تالار عمارت یاسین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

هزینه عقد با کیست؟

از مراسم هایی که قبل از برگزاری جشن عروسی برگزار می شود، جشن عقد است که در این جشن از نظر شرعی و رسمی دختر و پسر به هم محرم شده و زن و شوهر می شوند. برای برگزاری این جشن در روز بله برون تاریخی مشخص می شود و با انجام کارهایی مربوط به جشن عقد مانند پیدا کردن محضر و انجام آزمایش های لازم قبل از عقد عروس و داماد خود را برای این روز آماده می کنند. اما سوالی که برای بیشتر دوستان بیش می آید این است که هزینه عقد با کیست؟ 

آیا برگزاری جشن عقد و هزینه مربوط به این جشن با خانواده عروس است یا داماد باید هزینه های مربوط به جشن عقد را پرداخت کند؟

آداب و رسوم برگزاری مراسم عقد

از سالیان دور تا به امروز برای خواندن خطبه عقد یا یک عاقد را به منزل می آورند و در همانجا مراسم عقد کنان برگزار می شد یا اینکه عروس و داماد به همراه برزگترهای فامیل به محضری که انتخاب کرده اند رفته و در محضر مراسم عقد را برگزار می کنند.

البته این روزها برگزاری جشن هایی مانند جشن عقد در منزل های آپارتمانی کوچک کمی کار سخت و دشواری است به همین خاطر است که اکثریت خانواده ها برای برگزای این جشن به دنبال تالار مناسب با تعداد میهمان های خود می باشند.

برگزاری جشن عقد بسته به آداب و رسوم هر قوم و ملیتی متفاوت می باشد. برخی جشن عقد و عروسی را همزمان با هم در یک روز برگزار می کنند و برخی فاصله چند ماهه یا چند سال بین جشن عقد و عروسی می اندازند تا عروس و داماد در این مدت بیشتر با هم آشنا شوند.

چطور جشن عقد برگزار کنیم؟

گرفتن جشن و هزینه عقد الزامی است

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است ذهن بسیاری از عروس و دامادها را به خود مشغول کند بعد از این سوال که هزینه عقد با کیست؟ این سوال است که آیا برگزاری جشن عقد لزومی دارد؟ 

همانطور که قبل تر هم اشاره کرده ایم برگزاری این جشن بستگی به آداب و رسوم خانواده ها و توافق بین طرفین دارد.

برخی از عروس و دامادها دوست دارند که جشن مفصلی را برای عقد خود برگزار کنند، برخی به یک مراسم ساده تمایل بیشتری نشان می دهند و برخی دیگر هم تنها با رفتن به محضر به جشن خود پایان می دهند.

بنابراین با توجه به این مسئله که قوانین و قواعد خاصی برای برگزاری جشن عقد وجود ندارد و نکته ای در این مورد تعریف نشده است می توان هزینه عقد را بین هر دو خانواده تقسیم کرد.

البته آداب و رسوم خانوادگی در این مورد نباید فراموش شود. 

چه چیزهایی در برگزاری مراسم عقد الزامی است

  • خرید حلقه 
  • خرید سرویس عروس 
  • لباس عروس و کت شلوار
  • ساعت ها،  کفش
مواردی که در متن بالا به آن ها اشاره کرده ایم از مواردی هستند که برای برگزاری جشن عقد لازم می باشند البته این موضوع هم کاملا بستگی به دو طرف دارد.

برخی خانواده ها با توافقی که انجام می دهند به غیر از خرید حلقه ما بقی خریدها را به زمان برگزاری عروسی موکول می کنند.

انتخاب بهترین تالار برای جشن عقد

هزینه عقد با کیست؟

تا به اینجا عنوان کردیم که برای برگزاری جشن عقد چه آداب و رسومی را باید در نظر داشته باشید و چه وسایلی را لازم است که برای روز عقد خریداری کنید.
 
حال می خواهیم به سراغ موضوع اصلی یعنی اینکه هزینه عقد با کیست؟ برویم و کمی در این مورد با شما همراهان banktalar.com صحبت کنیم.
 
همانطور که می دانید در نقاط ایران آداب و رسوم های مختلفی برای برگزاری مراسم های مختلف می باشد.
 
برخی از شهرها خانواده عروس هستند که باید تمام مخارج مربوط به برگزاری جشن عقد را برعهده بگیرند و در برخی دیگر از نقاط ایران این خانواده داماد است که هزینه برگزاری جشن عقد را بر عهده دارد.
 
اما با تمام این صحبت ها بازهم این موضوع به توافق بین دو خانواده مربوط می شود.
 
هزینه جشن عقد با کیست؟
 
 
در نهایت اینکه 
 
امیدواریم که با ارئه این مقاله توانسته باشیم شما را در این موضوع و رسیدن به پاسخ این پرسش که هزینه عقد با کیست؟ راهنمایی کرده باشیم.
 
از آنجایی که این روزها به خاطر شرایط کرونا برگزاری بسیاری از جشن ها مخصوصا جشن عروسی کنسل شده است بنابراین بهترین کار این است که خانواده عروس و داماد برای برگزاری جشن عقد توافق کرده و هر دو خانواده هزینه ها را برعهده بگیرند تا دختر و پسر با آسودگی خاطر بیشتری زندگی مشترک خود را آغاز کنند.
 
اگر به دنبال تالار، باغ تالار یا تشریفات عروسی با قیمت مناسب می باشید می توانید با مشاوران و همکاران ما از طریق سایت banktalar.com ارتباط گرفته و از میان گزینه های مورد نظر مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.
 
 

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید