بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار عمارت صفا جو
باغ تالار مجلل مهر و ماه
تالار هتل بزرگ ارم
تالار پذیرایی قصر وصال
تالار پذیرایی سهیل
باغ تالار عمارت یاسین
تالار هتل شایان ورامین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

نکاتی برای صرفه جویی هزینه جشن عروسی

به طور معمول هر عروس و دامادای توقع دارند که جشن عروسیشان را به بهترین نحو و با گران ترین لوازم پذیرایی، برگزار کنند. یک جشن عروسی بزرگ و باشکوه، آرزویی است که تقریبا هر یک از زوجین از دیگری توقع وقوع آن را دارد. اما شما می توانید به راحتی با رعایت نکاتی برای صرفه جویی هزینه جشن عروسی، از مخارج سنگین جلوگیری کنید و در عین حال یک عروسی بسیار مجلل و به یاد ماندنی برگزار کنید. 

بسیاری از زوجین به دلیل بهتر دیده شدن در فامیل و اطرافیان، با چندین وام و قرض از دیگران عروسی باشکوهی برگزار می کنند اما از آن طرف تا چندین سال زیر بار قرض و بدهی می روند و اوقات تلخ و ناخوشی را برای خودشان ایجاد می کنند. بنابراین سعی کنید با کمی مدیریت، هزینه های جانبی را به حداقل برسانید. در این مطلب ما مهم ترین نکاتی را که در کاهش هزینه های مراسم عروسی تاثیر گذار هستند را ذکر می کنیم.

برای صرفه جویی در هزینه عروسی چه کار باید کرد؟

کاهش هزینه های مراسم عروسی

اولین و مهم ترین نکته در کاهش هزینه های سنگین عروسی، می تواند این موضوع باشد که شما روی مواردی که برایتان از اهمیت و توجه بیشتری برخوردار هستند، وقت بیشتری گذاشته و آن ها را به نحو احسنت انجام دهید، زیرا لازم نیست برای کاهش هزینه های عروسی از همه آرزوها و فانتزی هایی که در ذهن خود دارید چشم پوشی کنید. 

به عنوان مثال، منطقه ای که دوست دارید در آن مراسم عروسی خود را برگزار کنید یا لباسی که از مدت ها پیش تصمیم به تهیه آن داشتید و .... 

کارهایی که به کاهش هزینه جشن عروسی به شما کمک بسیار زیادی می کنند به شرح زیر می باشند.

  1. کاهش تعداد مهمانان
  2. کارت دعوت خیلی گران تهیه نکنید
  3. لباس عروسی خود را اجاره کنید
  4. به دنبال لوازم برند نباشید
  5. از هزینه های جانبی پرهیز کنید.
  6.  

کاهش تعداد مهمانان

اولین راه مدیریت هزینه های عروسی، تعداد مهمان هایی است که قصد دعوت کردن آن ها را دارید. بسیاری از افراد برای بهتر دیده شدن در فامیل و دوست و آشنا تعداد مهمان های بسیار زیادی را برای جشن عروسی خود در نظر می گیرند که همین مورد می تواند یک هزینه اضافی به شمار رود. 

زیرا لزومی ندارد که حتما نوه های فامیل دور یا همسایه هایی که با آن ها ارتباط نزدیکی ندارید را دعوت کنید؛ اگر دو الی سه بار لیست مهمانان دعوتی خود را مرور کنید متوجه می شوید که حضور برخی از افراد در عروسی شما الزامی ندارد. بنابراین اگر بودجه محدودی دارید می توانید با کمتر کردن مهمان ها تغییرات بسیاری را در کاهش هزینه ها بوجود بیاورید.

انخاب کارت دعوت قیمت مناسب باعث کاهش هزینه ها ی عروسی می شود

کارت دعوت خیلی گران تهیه نکنید

یکی از مواردی که خیلی از روجین به ویژه عروس ها نگران آن هستند، تهیه کارت قیمت های گران قیمت و زیبا است اما باید این حقیقت را درک کنید که این کارت فقط یکبار توسط مهمانان مطالعه می شود و بعد از آن ممکن است یا در سطل زباله انداخته شود و یا گم شود؛ پس خیلی از جعبه ها و کاغذهای گران قیمت برای تهیه کارت دعوت خود استفاده نکنید و وسواس به خرج ندهید.

لباس عروسی خود را اجاره کنید

اگر به مزون های لباس عروسی مراجعه کنید متوجه می شوید که اکثر مزون ها یا لباس را به صورت سفارشی برای شما طراحی و آماده می کنند و یا لباس عروس های متفاوتی را از قبل آماده کرده و آن ها را به مدت یک شب به شما اجاره می دهند. شاید رویای داشتن یک لباس عروسی زیبا و مختص خودتان، آرزوی هر دختری باشد اما به این موضوع هم توجه کنید که علاوه بر گران شدن هزینه های پارچه، منجوق، مروارید، تور و .... هزینه های دستمزد خیاط هایی که این لباس را برای شما آماده می کنند نیز بسیار زیاد است.

بنابراین اگر نمی توانید از پس هزینه های خرید یک لباس عروس بزرگ و شکیل بربیاید خودتان را اذیت نکنید و به خرج اضافی نندازید و به دنبال یک لباس عروس آماده که به درستی نگهداری شده باشند و علاوه بر حفظ کردن فرم اولیه خود، متناسب با سایز اندام شما باشند، بگردید و کمی از هزینه های مراسم عروسی خود را کاهش دهید.

 به دنبال لوازم برند نباشید

یکی از خرج های سنگینی که معمولا خانواده عروس و داماد برای آن اقدام می کنند، خرید کیف و کفش عروس است. کفش عروس معمولا یک خرج اضافی و سنگین به شمار می رود در صورتی که تقریبا بجز چند عکس در آتلیه، کسی در طول عروسی به آن دقت نمی کند.

پس برای خرید کیف و کفش برند عجله نکنید و متناسب با نوع لباس عروسی خود، یک کفش ارزان ولی راحت و شیک تهیه کنید. همچنین پوشش آقایون نیز یکی دیگر از مواردی است که می تواند در کاهش هزینه ها نقش موثری داشته باشد، زیرا اغلب اوقات آقایون برای کت و شلوار دامادی، رنگ مشکی را انتخاب می کنند. پس برای خرید کت و شلوار ساده مردانه به سراغ فروشگاه های برند و گران قیمت نروید زیرا می توانید با یک سوم قیمت آن نیز یک کت و شلوار شیک و مرتب تهیه نمایید.

از هزینه های جانبی پرهیز کنید

برخی از هزینه های عروسی فقط تحت عنوان مخارج اضافی نام برده می شود و شما می توانید به راحتی این هزینه های اضافی را از لیست خرج و مخارج خود حذف کنید. به عنوان مثال از خرید دسته گل طبیعی پرهیز کنید! در فصو سرد، هزینه تهیه گل طبیعی بسیار بالاست و اگر بخواهید یک دسته گل رز طبیعی خریداری کنید باید چند برابر هزینه دسته گل مصنوعی، هزینه کنید.

یا از انتخاب لوکشین های گران قیمت پرهیز کنید! در ابتدای کار حتما میزان هزینه بودجه تان را مطرح کنید و سریع برای رزور کردن لوکشین فیلم برداری، اقدام نکنید زیرا می تواند یک خرج اضافی برایتان محسوب شود.

از فکر کرایه کردن ماشین برای گل زدن نیز بیرون بیاید؛ بساری از عروس و دامادها تمایل دارند اتوموبیل های شیک و لاکچری را برای جشن عروسی خود کرایه کنند اما در این صورت باید هزینه های گزافی را نیز پرداخت کنند. اگر خودتان یا شخص نزدیکی از اطرافیانتان خودرو سالم و خوبی دارد آن را گل آرایی کنید در این صورت هزینه ها کمتر می شود. 

اجاره کردن لباس عروسی گزینه ای برای کاهش هزینه عروسی

در نهایت اینکه 

با توجه به مواردی که درباره نکاتی برای صرفه جویی هزینه جشن عروسی در ااین مقاله به آن ها اشاره کرده ایم بدون شک می توانید بهتر و راحتر خود را برای برگزاری جشن عروسیتان آماده کنید و هیچ استرسی نداشته باشید.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید