بستن

باغ تالار ورسای

تالار هتل شایان ورامین
باغ تالار عمارت صفا جو
باغ تالار عمارت یاسین
باغ تالار مجلل مهر و ماه
تالار هتل بزرگ ارم
تالار پذیرایی سهیل
تالار پذیرایی قصر وصال
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است

یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین بخش های زندگی دختر و پسرها دوران خوش نامزدی است. این طبیعی است که هر دختر و پسر جوانی دوست داشته باشند که بهترین روزها و ساعت ها را در این دوران داشته باشند. برای داشتن یک مراسم خوب باید درباره اینکه تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی می شود اطلاعات دقیق و کاملی داشته باشید.

نامزدی

مراسم نامزدی جلسه ای است که چند مدت بعد از خواستگاری برگزار می شود. در مراسم نامزدی هر دو خانواده آنچه که باب می باشد و جزء رسم و رسومات آن ها است را بیان می کنند از مهریه گرفته تا شیربها که برخی از خانواده رسم دارند از خانواده داماد دریافت کنند.

در حقیقت دوران نامزدی مدت زمانی قبل از جشن عروسی می باشد تا هم دختر و پسر با اخلاقیات هم به خوبی آشنا شوند و هم خانواده ها.

برگزاری جشن نامزدی با توجه به رسم ورسومات خانواده ها برگزار می شود. برخی از خانواده ها در این مراسم تنها از بزرگان فامیل دعوت می کنند و برخی دیگر آن را به صورت یک میهمانی نسبتامجلل برگزار می کنند.

پس برگزاری جشن نامزدی کاملا سلیقه ای می باشد یعنی شما میتوانید به صورت خصوصی برگزار کنید و یا یک جشن مفصل راه بیاندازید.

خدمات تشریفات نامزدی

مهمترین قسمت های تشریفات مراسم نامزدی 

برگزاری جشن نامزدی هم مانند جشم عقد و عروسی آداب و رسوم خاص مربوط به خود را دارد. کارهایی که شما نیاز است برای برگزاری جشن نامزدی خود انجام دهید پیچیدگی های جشن عروسی را ندارند  و نوع برگزاری آن به آداب و رسوم هر دو خانواده بستگی دارد.

مهم ترین کارهایی که نیاز است شما برای برگزاری مراسم نامزدی انجام دهید مواردی هستند که در ادامه به آن ها اشاره کرده و هریک را به اختصار برایتان شرح داده ایم.

  • خرید حلقه
  • میرآرایی نامزدی
  • خرید لباس نامزدی و آرایش نامزدی

خرید حلقه 

اولین و مهم ترین مسئله که میخواهیم درباره تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است به آن اشاره داشته باشیم خرید حلقه می باشد.
البته انتخاب و خرید حلقه بر عهده خانواده داماد می باشند. ناگفته نماند که برخی از خانواده ها برای احترام به سلیقه و نظر عروس خانم در زمان خرید ایشان را هم با خود به همراه می برند.
 

اولین قدم برای جشن نامزدی خرید حلقه است

میز آرایی میز نامزدی 

چیدمان میز نامزدی از قسمت های مهم است که خانواده عروس باید سلیقه خود را در این امر نشان دهند. خوب بسیاری از خانواده ها برای اینکه بتوانند زمان کافی برای سایر کارهای مربوط به جشن را داشته باشند این بخش از مراسم را به عهده موسسات تشریفات عروسی می سپارند و از آن ها می خواهند که در این امر آن ها را یاری کنند.
  • شما می توانید برای عروس و داماد یک جایگاه مشخصی را در نظر گرفته و با توجه به جایگاه عروس و داماد قسمتی را برای چیدمان وسایل عروس خانم اختصاص دهید
  • برای این کار می توانید از میزهایی با ارتفاع های مختلف از کوتاه تا بلند استفاده کنید که نمای بسیار زیبایی به فضای شما می دهند.
  • بهتر است رنگ روی میزی های خود را با پارچه های نباتی و تورهای اکلیلی ست کنید برای زیبایی بهتر میز از گلبرگ های پرپر شده استفاده کنید.
  • از شمع های گوناگون نیز می توانید برای زیباتر شدن میز استفاده کنید. 

 انتخاب لباس و آرایش نامزدی

حلقه را انتخاب کردید و دانستید که فضای برگزاری جشن نامزدی را چگونه طراحی و دیزاین کنید. حال با آسودگی خاطر به سراغ لباس نامزدی برای عروس خانم و آرایشگاه باشید.

معمولا دختر خانم ها دوست دارند برای جشن نامزدی کاملا آرایش ساده ای داشته باشند این امر کاملا سلیقه ای می باشد. با توجه به این مسئله که در روز جشن نامزدی اولین بار است که فامیل داماد و عروس می خواهند این دو زوج را در کنار هم ببینند بنابراین هم عروس و هم داماد باید ظاهری کاملا آراسته داشته باشند.

پس با تمام این اوصاف انتخاب لباس نامزدی یکی دیگر از بخش های مهم برگزاری مراسم نامزدی می باشد. برای انتخاب لباس نامزدی بهتر است به سراغ رنگ های روشن بروید مثلا: نباتی، صورتی، گلبهی، هلویی،آبی آسمانی و .. 

خب اکثریت دختر خانم ها دوست دارند که از رنگ سفید برای لباس نامزدی خود استفاده کنند اما پیشنهاد ما به شما دوستان این است که چون رنگ لباس عروس هم سفید می باشد پس بهتر است یک رنگ دیگر مانند: رنگ نباتی یا گلبهی را برای لباس جشن نامزدی خود انتخاب کنید. سپس کفشی متناسب با لباستان نیز انتخاب کنید که بهتر است از کفش های بلند و پاشنه دار استفاده نمایید. 
تشریفات مراسم نامزدی

در نهایت اینکه

با توجه به مواردی که در این مطلب برایتان شرح داده ایم و با داشنتن اینکه تشریفات مراسم نامزدی شامل چه بخش هایی است دیگر استرس نخواهید داشت و با آسودگی خاطر می توانید اقدامات مروبط به برگزاری جشن نامزدی خود را آغاز کنید.

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید