بستن

باغ تالار ورسای

تالار پذیرایی قصر وصال
تالار پذیرایی سهیل
باغ تالار مجلل مهر و ماه
تالار هتل بزرگ ارم
باغ تالار عمارت صفا جو
تالار هتل شایان ورامین
باغ تالار عمارت یاسین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

5 مرحله مهم قبل از انتخاب تالار و باغ تالار عروسی

برگزاری مراسم عروسی یکی از سنت های زیبا در کشور ما محسوب می شود که در دهه های اخیر نسبت به گذشته تغییرات اساسی کرده است. 

در گذشته برگزاری عروسی معمولا در منازل با تعداد میهمانان محدودتر و سرو یک الی دو مدل غذا با کمترین امکانات انجام می گرفت. 

ولی در حال حاضر برگزاری جشن عروسی بسیار تغییر کرده و ما هر روز شاهد امکانات و تنوع بیشماری هستیم.

تنوع در دکور تالار پذیرایی، مبلمان، ظروف پذیرایی، سرو انواع غذا و امکانات و خدمات ویژه عروسی 

در این مطلب قصد داریم شما را با 5 مرحله مهم قبل از انتخاب تالار و باغ تالار عروسی آشنا کنیم.

 بودجه لازم برای برگزری مراسم عروسی

مراحلی که باید قبل از انتخاب تالار و باغ تالار بگذرانید

1.تعیین کردن بودجه مراسم

2.نوع مراسم

3.موقعیت محل برگزاری

4.تعداد میهمانان

5.تاریخ مراسم

 مختلط یا جدا بودن عروسی

تعیین کردن بودجه مراسم

قبل از انتخاب تالار پذیرایی، باغ تالار، تشریفات و... بهتر است اول بودجه مربوط به برگزاری مراسم عروسی را مشخص کنید. بودجه ای که فقط مختص برگزاری مراسم عروسی شامل: ورودی تالار، شام، میوه، شیرینی، خدمات جانبی، مالیات وحق سرویس تالار می باشد. می توانید برای مدیریت بین بودجه کل و کارهایتان از اپ مدیریت عروسی ما استفاده کنید تا مدیریت انجام کارها و بودجه را دقیق تر و بدون استرس تر انجام دهید.

نوع مراسم 

بعد از بودجه، نوبت تعیین کردن نحوه برگزاری مراسم است که بسته به شرایط خانواده خودتان و همسرتان می بایست نوع مراسم  (مجزا یا مختلط ) بودن مراسم را مشخص کنید.

اگر انتخاب شما برگزاری مراسم مختلط می باشد، می بایست از تالار و باغ تالارهای اطراف شهر که معمولا نسبت به تالارها داخل شهر ورودی های بیشتری دارند بازدید نمایید.

دقت در خواند قرار داد تالار یا باغ تالار عروسی

موقعیت محل برگزاری

اگر شهر محل سکونت شما مانند استان تهران، اصفهان، مشهد و ... بزرگ می باشد بهتر است موقعیت برگزاری مراسم را نزدیک به منزل عروس و داماد یا  اقوام نزدیکتان انتخاب نمایید تا اکثریت میهمانان راحتتر به مراسم شما بیایند.

تعداد میهمانان

آماده کردن چک لیست میهمانان بسیار مهم می باشد که معمولا عروس و دامادها زمان زیادی برای آن صرف نمیکنند و خیلی وقتها بی دقتی یا کم اهمیت شمردن تعداد درست و دقیق میهمانان باعث کم شدن صندلی در روز عروسی، کم آمدن غذا و پذیرایی می شود که کل زحمت آنها هدر خواهد رفت. 

بهتر است عروس و داماد جداگانه چک لیست خود را آماده کنند به این ترتیب که ابتدا از اقوام درجه یک، دو، دوستان، همکاران و ... با تعداد مشخص مثلا خانواده دایی حسین ۳ مرد ۲ خانم و ۲ کودک بالای ۳ـ۴ سال که نیاز به صندلی دارد. برای سهولت در این کار پیشنهاد میکنم اپ مدیریت عروسی بانک تالار را نصب کرده تا به راحتی به یک آمار کامل و دقیق برسید. به راحتی می توانید تعداد میهمانانتان را مدیریت کنید. 

 با توجه به تعداد میهمان ها تالار عروسی را انتخاب کنید

تاریخ مراسم

پیدا کردن تاریخ مناسب بستگی به شرایط و آمادگی های عروس و داماد دارد. عروس خانم باید زمان کافی برای خرید جهیزیه و چیدمان، کارهای مرتبط با عروسی مانند انتخاب لباس عروس، آرایشگاه، مزون و ...را در نظر بگیرد و آقای داماد باید زمان کافی برای مدیریت بودجه عروسی، منزل مسکونی، خرید سرویس عروس و ... را در نظر بگیرد.

اگر دنبال تاریخ های خاص مانند اعیاد، ولنتاین و ... می باشید بهتر است تالار یا باغ عروسی خود را از ۶ ماه قبل رزرو کنید.

محدوده تالار انتخابی را در نظر داشته باشید

جمع بندی

ما در بانک تالار سعی کردیم با، آشنایی با 5 مرحله مهم قبل از انتخاب تالار و باغ تالار عروسی به شما کمک کنیم تا بهتر و راحتر بتوانید در انتخاب مکان مناسبی برای برگزاری جشن عروسی خود تصمیم گیری کنید. امیدواریم که مراحل عنوان شده را در نظر گرفته و با توجه به آن ها برای انتخاب تالار، باغ تالار و تشریفات عروسی خود اقدام کنید.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید