بستن

باغ تالار ورسای

باغ تالار عمارت صفا جو
باغ تالار مجلل مهر و ماه
تالار هتل شایان ورامین
تالار هتل بزرگ ارم
تالار پذیرایی سهیل
باغ تالار عمارت یاسین
تالار پذیرایی قصر وصال
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

طراحی باغ عروسی

یکی از به یاد ماندنی ترین خاطراتی که در ذهن هر دختر و پسر جوان می ماند. شب عروسی و مراسم عروسی می باشد.

تمام زوج های جوان امروزی دوست دارند که در بهترین شب زندگی خود یک جشن مجلل و با شکوه را در یک مکان مجلل برگزار کنند و آن شب مهم زندگی خود را با عزیزانشان جشن بگیرند.

این روزها کمتر کسی رو می بینید که برای برگزاری جشن عروسی بخواهد از خانه های قدیمی و به روش سنتی استفاده کند. این روزها جوان ها به دنبال تالار و بیشتر به دنبال باغ تالار مناسبی هستند که جشن عروسی خود را در آنجا برگزار کنند.

انتخاب بیشتر زوج های جوان برای مکان برگزاری جشن عروسی، باغ هایی است که دور از منازل مسکونی و به دور از ایجاد مزاحمت برای همسایه ها این امکان را در اختیار دارند که برگزار کننده جشن های بزرگ همچون جشن عروسی باشند.

اما یک نکته بسیار مهم که تمام عروس و دامادهای عزیز برای انتخاب باغ تالار عروسی خود باید به آن توجه داشته باشند طراحی باغ عروسی می باشد. که در ادمه بیشتر درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد

 مجلل ترین باغ عروسی

 نکات مهم در طراحی باغ عروسی

•وضعیت آب و هوایی منطقه باغ تالار

•امنیت محل باغ 

•داشتن پارکینگ اختصاصی

•دارا بودن باغ به امکانات الکترونیکی

•سرویس بهداشتی در باغ

•پوشش کف باغ

•داشتن آمادگی و امکانات لازم در مواقع اضطراری

وضعیت آب و هوایی منطقه باغ تالار

قبل از رزرو باغ تالار عروسی باید یک نکته را مد نظر داشته باشید و آن هم توجه به شرایط آب و هوایی است. با در نظر گرفتن این موضوع که اکثریت باغ‌ها دارای فضایی باز و بدون سقف هستند، بارش ناگهانی باران و تغییر دما می تواند مشکلاتی را برای شما به همراه داشته باشد

یکی از مناسب ترین کارهایی که عروس و داماد قبل از انتخاب باغ عروسی باید انجام دهند، این است که یک لیست از تمام آنچه که در نظر دارند را آماده کنند تا بهتر بتوانند باغی که می خواهند را انتخاب کنند.

 دیزاین و طراحی میز و صندلی باغ عروسی

امنیت محل باغ عروسی

خب با توجه به اینکه بیشتر باغ های عروسی در خارج از شهر واقع شده اند پس توجه به امنیت آن نکته بسیار مهمی است که باید هم شما به عنوان مدیر باغ  به آن توجه داشته باشید و هم عروس و دامادها در زمان انتخاب باغ عروسی.

ناگفته نماند که از موارد مهم دیگری که در طراحی باغ عروسی باید به آن اشاره داشته باشیم همین مسئله امنیت است. شاید بگویید که امنیت چه ارتباطی می تواند با طراحی باغ داشته باشد. باید بگوییم که طراحی باغ تنها به شکل ظاهری و دکوراسیون آن مربوط نمی شود بلکه هر چه که مربوط به برگزاری یک جشن مجلل باشد جز موارد طراحی باغ عروسی به حساب می آید.

داشتن پارکینگ اختصاصی

مسئله مهم دیگر در طراحی باغ عروسی، داشتن پارکینگ اختصاصی برای میهمان ها می باشد که با خیال آسوده تری در جشن حضور داشته باشند و اضطراب این را نداشته باشند که جای پارک ماشین آنها مناسب نیست.

همچنین نباید این موضوع را فراموش کرد که خانم ها در این مراسم کفش های پاشنه بلند می پوشند و بهتر است که مسافت پارکینگ تا محوطه اصلی باغ چندان زیاد نباشد. در ضمن استفاده از مصالح ساختمانی ای که ناهموار هستند مانند سنگ لاشه، گزینه مناسبی برای کف سازی  باغ نیستند 

دارا بودن باغ به امکانات الکترونیکی

نورپردازی و سیستم های صوتی از موارد تاثیر گذار در برگزاری جشن عروسی می باشد و هر کم و کاستی می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

بنابراین بهتر است قبل از روز عروسی حتما از مجهز بودن باغ انتخابی به امکانات الکترونیکی مطمئن شوید.

نکات مهم در طراحی باغ عروسی 

سرویس بهداشتی در باغ

داشتن سرویس بهداشتی در محوطه باغ یک امر لازم و ضروری می باشد. شاید باغ انتخابی شما به گونه ای طراحی شده باشد که در داخل محوطه سرویس بهداشتی نداشته باشد. خب این مسئله شاید چندان دارای اهمیت نباشد ما اگر جشن شما قرار باشد در محوطه باز باغ برگزار شود نیاز است که سرویس بهداشتی هم در محوطه وجود داشته باشد.

پوشش کف باغ

مناسب ترین  پوششی که برای کف باغ می توان انتخاب کنید سطحی صاف و به دور از هرگونه برآمدگی، پستی و بلندی، سنگ و چاله است که هم بتوانید به راحتی میز و صندلی را در محوطه بچینید و هم میهمان ها به راحتی بتوانند در باغ رفت و آمد کنند.

گزینه بعدی برای پوشش کف باغ عروسی زمین چمن می باشد که رفت و آمد را برای همگان آسان می کند

داشتن آمادگی و امکانات لازم در مواقع اضطراری

داشتن امکانات و آمادگی جهت مواجه شدن با اتفاقات غیر منتظره یکی دیگر از نکاتی است که در زمان انتخاب و رزرو باغ عروسی باید به آن توجه داشته باشید.

اینکه در زمان طراحی باغ عروسی محیط خود را مجهز به کپسول اطفاء حریق کنید اهمیت زیادی دارد که نباید آن را فراموش کنید

 بهترین باغ عروسی تهران

جمع بندی

در طراحی باغ عروسی آنچه که باید به عنوان مدیریت باغ بدانید را برایتان عنوان کردیم و سعی کردیم آنچه که بیشتر مورد توجه عروس و دامادها می باشد را متذکر شویم.

سوالات متداول طراحی باغ عروسی

  1.  چه عناصر اساسی باید در طراحی باغ عروسی مدنظر قرار گیرند؟

 طراحی باغ عروسی باید شامل عناصری چون دکوراسیون گل‌ها، چیدمان میزها و صندلی‌ها، نورپردازی متناسب با شب یا روز مراسم، مکان‌هایی برای جلوه‌ها و عکاسی عروس و داماد، و مسیرهای آسان دسترسی برای مهمانان باشد.

 2. چگونه می‌توان باغ عروسی را به شیوه‌ای منحصر به فرد تزئین کرد؟

 برای تزئین منحصر به فرد باغ عروسی، می‌توانید از جزئیات شخصیت‌های عروس و داماد استفاده کنید. مثلاً، تزئین میزها و صندلی‌ها با عناصر مرتبط با عشق و روابط شخصیت‌ها یا نمایش تاریخچه عشق آنها می‌تواند جذاب باشد.

3. چه نکاتی برای انتخاب گل‌ها و گلابی‌ها در طراحی باغ عروسی باید در نظر گرفته شود؟

 انتخاب گل‌ها و گلابی‌ها باید با توجه به تم و رنگ‌های مراسم انجام شود. همچنین، اهمیت آب و هوا و فصل را نیز باید در نظر داشته باشید. گل‌هایی که در فصل مراسم موجود هستند و با آب و هوای محل مراسم سازگاری دارند، انتخاب بهتری خواهند بود.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید