بستن

باغ تالار ورسای

تالار پذیرایی سهیل
باغ تالار مجلل مهر و ماه
تالار هتل شایان ورامین
تالار پذیرایی قصر وصال
باغ تالار عمارت صفا جو
تالار هتل بزرگ ارم
باغ تالار عمارت یاسین
مشاوره عروسی
مشاوره انتخاب تالار رایگان
دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار

تالار پذیرایی

تالار پذیرایی

تالار پذیرایی مکانی است که در آن شروع یک زندگی مشترک را جشن می گیرید و شادی خود را با عزیزانتان شریک می شوید. برای برگزاری یک جشن باشکوه باید از قبل تمام جوانب را در نظر گرفته و برنامه ریزی دقیقی انجام دهید تا همه چیز به بهترین شکل انجام شود.

عکس تالار

نکاتی برای انتخاب تالار مناسب

 جهت انتخاب تالار مناسب برای بهترین شب زندگی تان، باید به موارد زیر توجه کنید:

  • ابتدا باید تعداد افرادی که می خواهیم در مراسم ما شرکت کنند را مشخص کنیم. (نوسانات تعداد مهمان ها را نیز در نظر داشته باشید)
  • جستجو برای انتخاب تالار را به ماه های پایانی موکول نکنید.
  • خواسته و نظرات خود را با همسر آینده تان را در مورد تالار هماهنگ کرده تا به یک نظر واحد برسید.
  • موقعیت مکانی و محل عقد و تالار پذیرایی بسیار مهم است. 
  • به نظافت تالار عروسی دقت کنید.
  • به طراحی، چیدمان و نورپردازی سالن توجه کنید.
  • غذا تالار را تست و کیفیت پذیرایی را بررسی کنید. 
  • در عقد قرارداد مراسم، بسیار دقت کنید و تمام مواردی مهمی که می خواهید آن شب اجرا شود را در قرارداد ذکر کنید.

موقعیت مکانی و محل تالار پذیرایی

محل تالار پذیرایی باید سر راست باشد تا دسترسی به آن برای همه مهمان ها امکان پذیر باشد. انتخاب مکان های پرت و دور افتاده، پر ترافیک و شلوغ، با دسترسی های سخت و صعب العبور باعث ایجاد تنش و کلافگی برای مهمان ها خواهد شد، خصوصا خانواده هایی که بچه خردسال و یا افراد سالمند دارند. هر چه محل تالار پذیرایی به تهران نزدیک تر و دسترسی به آن راحت تر باشد، برای مهمانان مطلوب تر بوده و خستگی راه مانع از لذت بردن آن ها از مراسم شما نمی شود. 

اگر مکان مراسم عقد شما با تالار متفاوت است سعی کنید این دو مکان را نزدیک به هم انتخاب کنید تا دچار کمبود وقت نشوید. هر چند که اکثرا مراسم عقد را در سالن های مخصوصی که در تالارها وجود دارد برگزار می کنند.

وسعت تالار پذیرایی

پس از تهیه لیست مهمانان باید وسعت تالار را متناسب با تعداد مهمانان نهایی انتخاب کنید. وسعت سالن مراسم نیز یک امر قابل توجه است که ارتباط مستقیمی با تعداد مهمان ها دارد. اگر تعداد مهمان های شما کم است، سالن بزرگ انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود. چرا که مهمان ها پراکنده می شوند و این موضوع مراسم شما را خلوت و سرد جلوه می دهد. در مقابل اگر تعداد مهمان ها زیاد است، سالن کوچک بسیار مشکل ساز خواهد بود. 

نظافت تالار عروسی

برای انتخاب تالار به تمیزی روکش ها و رومیزی ها، کف سالن و در و دیوار آن توجه کنید. از مسئولین تالار بخواهید که حتما روز قبل از مراسم شما رومیزی ها را بشویند تا برای مراسم تمیز باشند.

تالار پذیرایی مجلل

سرویس بهداشتی تالار

حتما سرویس های بهداشتی تالار را ببینید که تعداد آن ها به اندازه کافی باشند و در عین حال تمیز و بهداشتی هم باشند. علاوه بر این محل سرویس ها و مسافت آن ها تا محل جشن هم خیلی مهم است.

اتاق تعویض لباس

حتما از مدیر تالار بخواهید که برای اتاق تعویض لباس مسئولی را در نظر بگیرد که هم به مهمانان جهت آویزان کردن لباس ها کمک کند و هم به آن ها جهت تحویل گرفتن لباس هایشان شماره ای بدهد تا آخر شب برای بازگشت لباس ها مشکلی ایجاد نشود و آن مسئول از لباس مهمانان مراقبت کرده تا لباسی کم و یا گم نشود.

نور پردازی تالار

نور پردازی سالن بسیار مهم است. آنچه را که راجع به طراحی و نورپردازی سالن در ذهن خود می پرورانید با طراح دکور تالار بازگو کنید. مثلا مکانی که عروس قرار است آنجا اسکان پیدا کند باید نورپردازی خاص و چشمگیری داشته باشد. چرا که بیشتر میهمانان جذب محل نشستن عروس می شوند.

شیک ترین تالار پذیرایی

تزئین و گل آرایی تالار

زیبایی گل آرایی در دید مهمانان جذابیت مراسم را بیشتر می کند. گل آرایی مسیر ورودی به سالن و گل آرایی میزهایی که مهمانان دور آن ها می نشینند و پذیرایی می شوند بسیار مهم است و به زیباتر شدن و خاص تر شدن هر چه بیشتر مراسم عروسی شما کمک خواهد کرد.

غذای تالار عروسی

نکته مهم دیگری که شما باید برای آن حتما حساسیت داشته باشید، کیفیت غذایی است که در تالار سرو می شود. اگر سرو غذا با خود تالار باشد، حتما باید به مواد اولیه ای که از آن برای طبخ غذاها استفاده می شود، دقت داشته باشید. چرا که کیفیت غذا روی بهتر برگزار شدن مراسمتان تاثیر بسزایی دارد. 

وقتی می خواهید منوی غذا را انتخاب کنید باید توجه داشته باشید که برای تعداد زیادی از اشخاص که سنین متفاوت و هم چنین ذائقه های گوناگون دارند، غذا سفارش دهید. سعی کنید بیش تر از غذاهای مرسوم استفاده کنید. 

خدمتکاران تالار

نحوه پذیرایی خدمتکاران تالار هم می تواند برای شما امر مهمی تلقی شود. به لباس خدمتکاران تالار حتما نظارت کنید، زیرا تمیزی و رعایت ادب و در کل آداب دانی آن ها برای مهمانان شما مهم است.

پارکینگ تالار

پارکینگ یکی از مهمترین امکاناتی است که باید به آن توجه کنید. برای رفاه حال خود و مهمانانتان حتما باید تالار پذیرایی مجهز به پارکینگ برای اتومبیل ها باشد. قطعا بیشتر مهمانان شما با اتومبیل شخصی خود به عروسی شما می آیند و علاقه ندارند مدت زیادی را در خیابان های اطراف به دنبال جای پارک بگردند و در نهایت نگران امنیت اتومبیل خود باشند. خصوصا اگر ساکن شهرهای بزرگ و شلوغی مثل تهران هستید حتما به این ویژگی توجه کنید.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید