نام تالار:     تخفیف ها:        
منوی سایتبانک تالار پذیراییبانک تالار پذیرایی
باغ تالار ایرانی  تالار پذیرایی سرو سعادت آباد  باغ تالار عمارت صفا جو  دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار  باغ تالار میزبان  باغ تالار مجلل نیکان  تالار پذیرایی پارسین  باغ تالار ترانه  
  • مشاوره انتخاب بهترین تالار عروسی
  پنل کاربری:
  ایمیل: 
  رمز عبور:  
   ثبت نام در سایت
   فراموشی رمز؟
  • بانک عروسی
  • تخفیف لحظه آخری تالارهای پذیرایی
  • جستجو تالارها از نقشه
  • لیست هزینه های عروسی
  • باغ تالارهای تهران
  • تالارهای پذیرایی احمدآباد مستوفی
  • تالارهای پذیرایی شهریار
  • تالارهای طرح ازدواج آسان
  • تالارهای پذیرایی شهرری
  • تالارهای پذیرایی چیتگر
  • تالارهای پذیرایی اسلامشهر
  • تالارهای پذیرایی تهرانسر
  • تالارهای پذیرایی رباط کریم
  • تالارهای پذیرایی اندیشه
  • تالارهای ویژه ولیمه و ترحیم

  تخفیفات ویژه:
  همه

  مقالات عروسی:
  همه

  آخرین مقالات:
  همه

  آخرین های ثبت شده:
  همه

  آخرین نظرات:

  فیلم ها:
  همه

  آخرین محصولات:
  همه

  بانک پاسارگاد ایران
  صفحه نخست > مقالات > نکات ضروری برای داشتن بهترین ساقدوش ها در روز عروسی

  • مشاوره انتخاب تالار رایگان
  • دانلود اپلیکیشن مدیریت عروسی بانک تالار
  فیسبوک گوگل پلاس توییتر

  نکات ضروری برای داشتن بهترین ساقدوش ها در روز عروسی

  نکات ضروری برای داشتن بهترین ساقدوش ها در روز عروسی

  نکات ضروری برای داشتن بهترین ساقدوش ها در روز عروسی**banktalar.com

  کلمه ی ساقدوش ریشه در فرهنگ مردم آذربایجان ایران دارد و معمولا واژه ی سولدوش نیز به همراه آن می آید . ساقدوش و سولدوش دو مردی هستند که رابطه ی خویشاوندی نزدیکی ( مثل برادر ) نسبت به داماد دارند و در مراسم عروسی سمت راست و چپ او ایستاده و او را در طول مراسم عروسی همراهی می کنند . اما در فرهنگ غربی این موضوع کمی متفاوت است و عروس ها هم ساقدوش دارند که قوانین خاصی برای این موضوع باید رعایت شود .

  اگر دوست دارید ساقدوش عروس (maid of Honor) ، ساقدوش داماد (Grooms Man ) داشته باشید باید بدانید که معمولا دختر خانم ها و آقا پسرهایی که مجرد باشند می توانند ساقدوش عروس و داماد شوند .

  لزومی ندارد که لباس ساقدوش های عروس همگی یک مدل باشند ، مهم این است که لباس شان یک رنگ باشد و ترجیحا از یک جنس پارچه تهیه شده باشند .البته اگر همگی لباس های کوتاه می پوشند، نباید یک نفر لباس بلند سفارش دهد ، به عبارت دیگر اندازه ی لباس ها باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشد .
  توجه داشته باشید که بهتر است رنگ لباس های ساقدوش عروس با رنگ دسته گل ، یا زیور آلات لباس عروس هماهنگ باشند .مثلا اگر قرار است ساقدوش ها لباس صورتی بپوشند ، یا دسته گل عروس خانم باید صورتی باشد و یا در لباس عروس خانم باید یک چیز صورتی مثل یک کمربند صورتی و یا سنگ های صورتی وجود داشته باشد .

  نکات ضروری برای داشتن بهترین ساقدوش ها در روز عروسی**banktalar.com

  مدل ، رنگ و اندازه ی موهای ساقدوش های عروس لزوما نباید یک شکل باشد . ممکن است یک رنگ و مدل به صورت یکی از ساقدوش ها بیاید ولی با صورت دیگری تناقض داشته باشد .

  ساقدوش های عروس می توانند تاج های کوچک مثل تل یا گل های ریز به سر بزنند ، اما باید توجه کنند که به هیچ عنوان تاج شان از عروس بزرگ تر نباشد و در صورتی که عروس تاج نداشته باشد ، ساقدوش ها نیز اجازه ی استفاده از تاج را ندارند. به عبارتی دیگر تاج عروس باید پرجلوه تر و بزرگ تر از تاج ساقدوش ها باشد تا بتواند عروس را نشان دهد .

  یادتان باشد هنگامی که برای سفارش گل به گلفروشی می روید حتما برای سفارش گل سینه ی پسرها و دسته گل دخترها اقدام کنید .

  توجه داشته باشید که این گل ها باید با دسته گل عروس خانم هماهنگی کامل داشته باشند .

  نکات ضروری برای داشتن بهترین ساقدوش ها در روز عروسی**banktalar.com

  معمولا بهترین کاری که ساقدوش های عروس انجام می دهند  رنگ و لعاب دادن به مراسم عروسی است . پس سعی کنید از رنگ های شاد برای لباس ها و دسته گل هاشان استفاده کنید .

  گل های دسته گل عروس لزوما نباید با دسته گل های ساقدوش هایش یکی باشد بلکه فقط می تواند همرنگ باشد. یعنی اگر دسته گل عروس ارکیده ی سفید گران قیمت است ، می توانید دسته گل ساقدوش ها را رز سفید یا گل های سفید دیگر سفارش دهید یا می توانید همان گل ارکیده را برای ساقدوش ها نیز سفارش دهید ولی رنگ آن متفاوت باشد.

  ساقدوش ها نباید تور داشته باشند و این یک مورد فقط برای عروس قابل استفاده است.

  نکات ضروری برای داشتن بهترین ساقدوش ها در روز عروسی**banktalar.com

  اگر ساقدوش های تان خردسال هستند (Flower Girls) بهتر است مدل و رنگ لباس های شان ، مدل موها و شکل گل سرهاشان یک شکل باشد. برای دختران خردسال معمولا لباس های پف دار سفید بلند به همراه یک تاج گرد گل و برای پسران خردسال کت و شلوار تیره رنگ به همراه یک پیراهن سفید بهترین انتخاب است .

  آقایان ساقدوش باید کت و شلوار های یک رنگ و تیره بپوشند.

  ساقدوش های خردسال معمولا وظایفی نیز دارند ، آن ها باید جلوتر از عروس و داماد راه بروند و جلو پای آن ها از سبدی کوچک ، گلبرگ های گل بریزند و یا پشت سر آن ها راه بروند و دنباله ی دامن عروس خانم را نگاه دارند تا هنگام راه رفتن به جایی گیر نکند .

  نکات ضروری برای داشتن بهترین ساقدوش ها در روز عروسی**banktalar.com

  ساقدوش های خردسال می توانند دسته گل نیز داشته باشند ، اما توجه کنید که دسته گل آن ها باید با سایز اندام شان نیز مطابقت داشته باشد ، یعنی باید دسته گل ظریف و کوچک در دست بگیرند.

  قبل از مراسم عروسی ، به چگونگی رفت و آمد ساقدوش های تان فکر کنید . اگر دوست داشته باشید می توانید آن ها را با ماشین عروس تان جا به جا کنید . اگر تعداد آن ها زیاد باشد می توانید یک ماشین شاسی بلند و جادار برای شان کرایه کنید تا دیگر جایی برای نگرانی و تاخیر وجود نداشته باشد . در صورتی که هر کدام از ساقدوش ها خودشان به تنهایی بخواهند سرقرار بیایند ، هماهنگ کردن آن ها کمی مشکل و نگران کننده خواهد بود .


  همه  میهمان در تاریخ یکشنبه 24 تیر 1397 نوشت:

  من دنبال ساقدوشم کسی ندارم نیاز به نفر خانم داشتم

  میهمان در تاریخ جمعه 18 فروردین 1396 نوشت:

  ممنونم.واقها مفید بود

  میهمان در تاریخ دوشنبه 1 شهریور 1395 نوشت:

  من امروز عروسی عممه و من ساقدوش نیستم چون دو تا بچه خواهرشو انتخاب کرده

  میهمان در تاریخ پنجشنبه 23 اردیبهشت 1395 نوشت:

  خوب


  برچسب ها

  نکات ضروری برای داشتن بهترین ساقدوش ها در روز عروسی, نکات مهم, آیا شما عروس هستید و این نکات مهم درباره آرایش عروسی را نخوانده اید!!قسمت اول, مدل موی فر, آرایش های خلیجی و عربی و تند, آرایش دخترانه, لنزهای رنگی, پوست برنزه, گریم عروس, make up, bridal make up, eyes,

  نظر شما
  کد امنیتی:
           


  باغ تالار پذیرایی سعادتبستن